Borussia Dortmund z mocną pozycją negocjacyjną. Sprzedadzą Haalanda przed uruchomieniem klauzuli?

Kapitalna forma Erlinga Haalanda powoduje, że coraz więcej drużyn interesuje się sprowadzeniem go do siebie. Norweski napastnik wciąż zaskakuje swoimi występami. Według doniesień Fabrizio Romano Borussia Dortmund rozważy sprzedaż snajpera. BVB będzie miało mocną pozycję negocjacyjną, bowiem klauzula o sprzedaży Norwega za 75 milionów euro uruchamia się dopiero po sezonie 2021/2022.

Ogromny rozwój Norwega

Haaland dołączył do klubu z Signal Iduna Park zaledwie rok temu, a już mówi się o kolejnym kroku w jego karierze. Norweg bije wszelkie rekordy, a jego występy w Lidze Mistrzów ogląda się z przyjemnością.

Erling Haaland ma już na swoim koncie 18 goli ⚽️ strzelonych w UEFA Champions League! ?

…w 13 meczach ?

Pierwsze 18…

Opublikowany przez Ekstraklasa Trolls Czwartek, 18 lutego 2021

Mocna pozycja negocjacyjna Borussii

Według medialnych doniesień o względy napastnika mają zabiegać Real Madryt, Chelsea oraz Manchester City. Jeden z najbardziej znanych dziennikarzy sportowych donosi, że klauzula Erlinga Haalanda nie będzie obowiązywać w najbliższym letnim oknie transferowym.

Co zrobią władze klubu?

Przypomnijmy, iż wraz z końcem sezonu 2021/2022 uruchamia się opcja wykupu Norwega za 75 milionów euro. Borussia Dortmund może chcieć wykorzystać świetną dyspozycję snajpera i sprzedać go za większą kwotę już wcześniej.

Na pewno już tego lata zarząd Borussii Dortmund otrzyma poważne oferty… i rozważy, czy sprzedać Erlinga Haalanda, czy poczekać do lata 2022. W tej chwili zawodnik jest zadowolony z BVB – napisał na Twitterze Fabrizio Romano.

Źródło: Fabrizio Romano

fot. AS.com