Boniek wytknął błąd Probierzowi. „Zagraliśmy dwa mecze i w obu była inna koncepcja”

Zbigniew Boniek w trakcie programu Meczyków zwrócił się do Michała Probierza. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wytknął mu błąd, który popełnił w trakcie turnieju EURO 2024.

 

Koniec turnieju dla Polaków

Reprezentacja Polski odpadła jako pierwsza z EURO 2024. Podopieczni Michała Probierza przegrali z Holandią (1:2) i Austrią (1:3). W ostatnim spotkaniu w Dortmundzie Biało-Czerwoni zmierzą się z Francuzami.

Zbigniew Boniek w programie na antenie Meczyków zwrócił się do selekcjonera reprezentacji Polski, wytykając mu główny błąd.

 

– Zagraliśmy dwa mecze i w obu była inna koncepcja, inny skład. Niech się Michał Probierz na mnie nie obrazi, nie zwalniam go, ale Michał – przyjechałeś na turniej i nie miałeś jasnej i klarownej idei, jak grać. Przyjechaliśmy na te mistrzostwa jak z doskoku i nieskoncentrowani – powiedział Zbigniew Boniek.

– Gdyby PZPN zamiast Santosa, wziął od razu Probierza, to może w eliminacjach zrobiliśmy 25 punktów, mielibyśmy trzon drużyn dużo szybciej i wyglądałoby to inaczej. A na to EURO przyjechaliśmy bez kręgosłupa zespołu […] Probierz zrobił wiele pozytywnych rzeczy. Odbudował tę reprezentację i zaufanie społecznych. Znowu jest moda na kadrę. Ale aspekt sportowy nie jest jeszcze jasny i klarowny. Sami mamy problem, by wskazać podstawowy skład reprezentacji Polski – dodał były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Spotkanie reprezentacji Polski z Francją zaplanowano na 25 czerwca o godzinie 18:00.

Źródło: Meczyki.pl