Boniek nie ma dobrych wiadomości ws. Lewandowskiego. „To nie będą jego mistrzostwa”

 

Zbigniew Boniek wypowiedział się na temat sytuacji Roberta Lewandowskiego. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej na antenie Prawdy Futbolu porównał ją do swojej sprzed lat.

 

Co dalej z Lewandowskim?

Reprezentacja Polski pokonała Turcję w meczu towarzyskim przed EURO 2024. Pech chciał, że na początku spotkania boisko musieli opuścić Karol Świderski i Robert Lewandowski. Drugi z wymienionych na pewno nie wystąpi w meczu z Holandią. Taką informację oficjalnie podał PZPN.

Zbigniew Boniek w rozmowie z Prawdą Futbolu przedstawił swój punkt widzenia na sytuację piłkarza FC Barcelony. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej nie ma najlepszych informacji dla kapitana kadry po tym, jak przypomniał sobie własne urazy.

 

– Jeśli to nie jest gra to trzeba szczerze powiedzieć – to nie będą mistrzostwa Roberta Lewandowskiego, bo w przypadku naderwania w zależności od stopnia, mówimy o 14-20 dniach, żeby wyzdrowieć. A nie mówię jeszcze o formie sportowej – powiedział Boniek.

Reprezentacja Polski w ramach fazy grupowej na Mistrzostwach Europy w Niemczech zmierzy się z Holandią, Austrią i Francją. Przypomnijmy, że turniej rozpoczyna się już w piątek 14 czerwca. W pierwszym spotkaniu Niemcy zagrają ze Szkotami.

Źródło: Prawda Futbolu