Boniek krytycznie o reprezentacji Polski na EURO. Wskazał potencjalnego kontrkandydata na selekcjonera

Zbigniew Boniek krytycznie ocenił występ reprezentacji Polski na EURO 2024. Były prezes PZPN cieszy się jednak, że Michał Probierz pozostanie na stanowisku selekcjonera. Poza nim wiceprezydent UEFA jako kandydata widzi jedynie Macieja Skorżę.

 

Jeden punkt w trzech meczach

Reprezentacja Polski zakończyła swoją przygodę z Euro 2024 już na etapie fazy grupowej. W trzech rozegranych meczach Polacy zdołali zdobyć jedynie jeden punkt. Biało-Czerwoni zremisowali z Francją (1:1) oraz przegrali z Holandią (1:2) i Austrią (1:3). Ostatecznie, drużyna Michała Probierza zajęła ostatnie miejsce w grupie D i nie zakwalifikowała się do dalszej fazy.

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, w rozmowie z portalem Piłka Nożna, nie oszczędził słów krytyki wobec postawy reprezentacji. Boniek jasno stwierdził, że występ Polski na turnieju musi zostać oceniony negatywnie.

 

Przygotowanie fizyczne problemem?

Boniek podkreślił, że drużyna nie zrealizowała założonego planu. Wiceprezydent UEFA zwrócił uwagę na braki w przygotowaniu fizycznym polskich piłkarzy, co skutkowało ich słabą kondycją na boisku. Działacz zauważył, że zawodnicy reprezentacji Polski nie dorównują pod względem wytrzymałości swoim rywalom.

 

Wiceprezydent UEFA stwierdził, że piłkarze często tracili siły w trakcie meczu, co było widoczne w ich grze. Podkreślił również, że odpowiedzialność za kondycję fizyczną zawodników spoczywa na klubach, a nie na selekcjonerze reprezentacji.

Kto selekcjonerem?

Mimo rozczarowującego wyniku na Euro 2024 Michał Probierz pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Decyzję tę potwierdził prezes PZPN, Cezary Kulesza. Boniek również poparł pozostanie Probierza. Zaznaczył jednak, że nie widzi innego odpowiedniego kandydata na to stanowisko, z wyjątkiem Macieja Skorży.

– Michał zostaje i bardzo dobrze, zwłaszcza że nie widzę innego, poza Maciejem Skorżą, kontrkandydata na stanowisko selekcjonera. Polscy trenerzy mają zatrudnienie, na obcokrajowca za wcześnie – powiedział Zbigniew Boniek.

 

Turniej Euro 2024 wkracza w decydującą fazę. Znamy już wszystkie drużyny, które awansowały do ćwierćfinałów. Wśród ośmiu najlepszych zespołów znalazły się reprezentacje Niemiec, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Anglii, Szwajcarii, Holandii oraz Turcji. Pierwszy mecz ćwierćfinałowy odbędzie się 5 lipca o 18:00, kiedy to gospodarze turnieju zmierzą się z Hiszpanią.

Źródło: Piłka Nożna

Dodaj komentarz