Bereszyński o przemianie reprezentacji Polski pod wodzą Probierza. Koniec z „lagą na Robercika”

Bartosz Bereszyński udzielił wywiadu Przeglądowi Sportowemu Onet. Były piłkarz Legii Warszawa opowiedział o przemianie reprezentacji Polski pod wodzą Michała Probierza.

 

Przemiana Biało-Czerwonych

Reprezentacja Polski przegrała pierwszy mecz na EURO 2024. Mimo porażki z Holendrami Biało-Czerwoni zyskali bardzo dobre opinie wśród widzów. Kibice i dziennikarze cieszyli się, że nasza kadra znów gra w piłkę.

Bartosz Bereszyński w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet stwierdził, że w kadrze nastąpiła zmiana sposobu myślenia. Zawodnicy pod wodzą Michała Probierza uwierzyli, że stać ich na ładną grę.

 

– Z przodu piłkarzy mamy potrafiących grać i utrzymywać się przy piłce. Pokazują to w klubach, ale w reprezentacji istniała – może nie blokada – ale sposób myślenia, że należy grać defensywnie, „lagą na Robercika”, z kontry. My wbiliśmy sobie do głowy, że inaczej naprawdę nie potrafimy. A głowa znaczy w sporcie najwięcej – powiedział „Bereś”.

– Musimy uwierzyć, że da się grać w piłkę, bo mamy zawodników o wysokich umiejętnościach. Takie starcia jak z Ukrainą, Turcją i Holandią dodały pozytywnej energii i pewności, że wychodzimy na mecz, nie myśląc, jak go „zabić”, jak przetrwać, tylko chcemy grać atrakcyjnie – dodał wychowanek Lecha Poznań.

W drugiej kolejce fazy grupowej EURO 2024 reprezentacja Polski zmierzy się z Austrią w Berlinie. Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:00 w piątek, 21 czerwca.

Źródło: Przegląd Sportowy Onet