Bellingham poznał karę za swój wybryk. UEFA pozwoli mu grać na turnieju, ale Anglik musi uważać

UEFA potwierdziła karę dla Jude’a Bellinghama. Federacja pozwoli Anglikowi na dalszą grę w turnieju EURO 2024. Piłkarz Realu Madryt będzie musiał jednak uważać, aby nie powtórzyć swojego wybryku.

 

Kara w zawieszeniu

Jude Bellingham został ukarany przez UEFA za niestosowny gest podczas ostatniego meczu ze Słowenią. Zgodnie z decyzją federacji, reprezentant Anglii otrzymał jednomeczową pauzę w rozgrywkach UEFA oraz karę finansową w wysokości 30 tysięcy euro.

 

Co istotne, wykonanie tej kary zostało zawieszone na rok. Oznacza to, że Bellingham będzie mógł zagrać w najbliższym meczu Euro 2024. Jeśli jednak dopuści się podobnego przewinienia w przyszłości, zawieszenie zostanie automatycznie aktywowane.

Kara w zawieszeniu dla Jude’a Bellinghama pozwala mu kontynuować grę w turnieju. A to może być kluczowe dla reprezentacji Anglii. Nadchodzący mecz Anglii ze Szwajcarią zapowiada się na wyrównane starcie.

Przypomnijmy, że Szwajcarzy wyeliminowali w poprzedniej rundzie Włochów. Spotkanie Synów Albionu ze Szwajcarami zaplanowano na sobotę o godzinie 18:00.

Źródło: UEFA, Fabrizio Romano

Dodaj komentarz