Bayern skorzysta na problemach Barcelony? Lider pomocy na oku mistrzów Niemiec

Według najnowszych doniesień portalu Mundo Deportivo, Bayern Monachium jest zainteresowany kupnem Frenkiego de Jonga. Sprzedaż Holendra pomogłaby wzmocnić nadszarpnięty budżet FC Barcelony.

Wiele nieprzemyślanych transferów, pandemia i nierozsądne gospodarowanie pieniędzmi doprowadziło Blaugranę do problemów finansowych. Tę sytuację chciałby wykorzystać Bayern Monachium. Według Mundo Deportivo, możliwe jest, że Barcelona będzie musiała się pożegnać z kluczowymi zawodnikami, by uratować budżet.

Pożegnanie kluczowych zawodników

Wiele wskazuje na to, że klub opuści Leo Messi, który swoją pensją zdecydowanie obciąża finanse Dumy Katalonii. Argentyńczykowi wraz z końcem bieżącego sezonu kończy się umowa, więc latem będzie mógł odejść jako wolny agent. Ponadto, mówi się również o odejściu Frenkiego de Jonga. Kontrakt holenderskiego pomocnika obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku, co może znacznie podbić jego cenę przy sprzedaży.

Bayern wykorzysta sytuację Blaugrany?

Według prasy z Półwyspu Iberyjskiego, Bayern Monachium jest cały czas w kontakcie z agentami byłego piłkarza Ajaxu. Niemcy monitorują sytuację Holendra i być może spróbują wykorzystać problemy finansowe katalońskiego klubu.

Klauzula wykupu Frenkiego de Jonga opiewa na 400 mln euro, jednak źródło donosi, że Barca będzie w stanie sprzedać go za około 70 mln euro. Utalentowany Holender przebywa w Katalonii od 2019 roku. Od czasu transferu zagrał dla wicemistrzów Hiszpanii 57 razy notując przy tym 2 bramki oraz 5 asyst.