Bartosz Bereszyński na celowniku klubu z Serie A! Polak zostanie we włoskiej elicie?

Wydawało się, że Bartosz Bereszyński w najbliższym sezonie będzie biegać na boiskach Serie B. Jak się jednak okazuje, Polak wciąż może grać we włoskiej elicie. Okazję ku temu stworzyć mu ma Cagliari, które chciałoby ściągnąć do siebie doświadczonego obrońcę. 
Bereszyński przez lata reprezentował barwy Sampdorii, do której trafił w 2017 roku z Legii Warszawa. Zimą 2023 roku zdecydował się na spory sportowy awans i wypożyczenie do Napoli, gdzie jednak miał pełnić funkcję głębokiego rezerwowego.

Po pół roku wrócił do Sampdorii, która ponownie go wypożyczyła – tym razem do Empoli. Teraz Polak przebywa wraz z reprezentacją Polski w Niemczech, gdzie trwa Euro, jednakże wkrótce po nim miał wrócić do klubu.

Powrót do elity

Niewykluczone, że „Bereś” długo na zapleczu Serie A miejsca nie zagrzeje. Jak informuje włoskie portal „Il Secolo XIX”, Polak miał znaleźć się na celowniku Cagliari. Do tego klubu trafił jego były trener z Empoli, Davide Nicola. To właśnie on chciałby ponoć ściągnąć do drużyny 31-latka.
Warto odnotować, że Bereszyński nie były jedynym Polakiem w klubie z Sardynii. Obecnie zawodnikiem Cagliari jest także Mateusz Wieteska.