Bale tęskni za Realem? „On wciąż kocha Madryt”

Gareth Bale reprezentuje obecnie barwy Tottenhamu. Walijczyk przebywa w Londynie na zasadzie wypożyczenia z Realu Madryt. Jego agent, Jonathan Barnett, przyznał, że piłkarz z chęcią wróciłby do Madrytu.

Zmarnowany potencjał

Na początku sezonu Gareth Bale trafił do Tottenhamu na zasadzie wypożyczenia. Walijczyk przeniósł się z Realu Madryt, gdzie w ostatnim czasie nie grał zbyt często. Skrzydłowy często siadał na ławce, gdzie miał lepsze rzeczy do roboty, niż obserwowanie zmagań swoich drużynowych kolegów.

To właśnie dlatego Gareth Bale przeniósł się do Londynu. 31-latek miał odbudować swoją formę, a tymczasem jest zupełnie odwrotnie, niż zakładano. Walijczyk w tym sezonie rozegrał 16 spotkań i strzelił raptem 4 gole.

Tęsknota za domem

Wypożyczenie Bale’a trwa do końca tego sezonu, a umowa z Królewskimi do czerwca 2022 roku. Barnett jest zdania, że jego klient z wielką chęcią wróci Santiago Bernabeu.

– Bale wciąż kocha Madryt. Nie ma żadnych kłopotów z Realem, to wspaniały klub. Powrót nie będzie dla niego żadnym problemem. To Real musi zdecydować, czy znów chce Garetha. Trzeba też spytać Zidane’a, czy go potrzebuje. Nie sądzę, żeby tak było – przyznał agent Walijczyka.

Bale po powrocie do Tottenhamu najpierw zmagał się z kontuzjami, a gdy już wyzdrowiał, nie zyskał wystarczającego zaufania Mourinho. Mimo słów, jakie padały z ust Portugalczyka, obaj panowie żyją w dobrych relacjach.

– Ich relacje są dobre. Nie ma między nimi żadnego problemu. Stwarzają go tylko dziennikarze. Spodziewaliśmy się, że będzie grał więcej, ale sprawy nie potoczyły się tak dobrze, jak oczekiwaliśmy – stwierdził Barnett.

Kacper Polaczyk