AZ Alkmaar wściekłe na UEFĘ po nałożonej karze. „Są bardzo źli i na pewno będą apelować”

AZ Alkmaar jest niezadowolone z kary, jaką nałożyła na klub UEFA. Sander Janssen w rozmowie ze sport.pl zdradził, że działacze na pewno będą apelować do organizacji w tej sprawie. 
Domowy mecz AZ Alkmaar z Legią Warszawa opiewał w wiele emocji. Po ostatnim gwizdku doszło do dantejskich scen oraz zamieszek, za co ukarano już polski klub. Holendrzy dopiero niedawno poznali również swoją karę. UEFA nałożyła na nich grzywnę w wysokości 40 tysięcy euro.

„Będą apelować”

AZ opublikowało już stosowny komunikat, w którym potwierdza, że po otrzymaniu uzasadnienia nałożonej kary złoży apelację do UEFY. Teraz potwierdza to również dziennikarz portalu „Voetbal International” – Sander Janssen w rozmowie ze sport.pl.
– Są bardzo źli na decyzję UEFA i na pewno będą apelować – powiedział dziennikarz. Przyznał jednak, że dla niego grzywna nie była żadnym zaskoczeniem – Dla mnie ta kara nie wygląda na jakiś wielki problem. Feyenoord otrzymał podobną grzywnę po ich meczu z Atletico Madryt. Działacze UEFA cały czas wlepiają komuś kary więc nie jestem zaskoczony konsekwencjami dla Alkmaar.
W czwartek doszło do rewanżowego meczu między Legią a AZ. Spotkanie wygrali „Wojskowi” (2-0), dzięki czemu wywalczyli awans do 1/16 Ligi Konferencji Europy, zajmując 2. miejsce w grupie. 1. zajęła Aston Villa, a Holendrzy skończyli zmagania zamykając podium.