Axel Tuanzebe popisał się w meczu z PSG. Wcześniej zasłynął jednak z… rekordu w grze głodnych hipopotamów

We wtorkowym spotkaniu pomiędzy Paris Saint-Germain, a Manchesterem United jeden z zawodników gości objawił się światu w niesamowity sposób. Axel Tuanzebe zagrał fenomenalne spotkanie.

Anglik nie miał prostego zadania, bowiem przez cały mecz musiał powstrzymywać zawsze groźnych Neymara i Mbappe. Z obrońcą Manchesteru United wiąże się jedna ciekawa historia, ponieważ w 2018 roku pobił on rekord Guinnessa.

Axel Tuanzebe dwa lata temu zszokował piłkarski świat swoim osiągnięciem. Wychowanek Manchesteru United pobił rekord Guinnessa w najszybszym przejściu gry planszowej „Hungry Hungry Hippos”. Wspomnianego wyczynu dokonał w 17,36 sekund.

Przypomnijmy, że wtorkowe spotkanie było dla Anglika pierwszym meczem w podstawowej jedenastce od długiego czasu. Tuanzebe udzielił wywiadu klubowej telewizji. Obrońca opisał swoje wrażenia z meczu z Paris Saint-Germain w następujący sposób:

Fajnie było móc znów pobiegać po boisku. To było trudne spotkanie na powrót, ale cieszę się, że wygraliśmy. Przyjechaliśmy tutaj po zwycięstwo. Jesteśmy w tych rozgrywkach po to, aby rywalizować. Okazaliśmy szacunek PSG, ale ostatecznie to my jesteśmy większym zespołem, chcieliśmy dominować i zgarnąć trzy punkty.

Czuję się dobrze. Ciężko trenowałem. Pracowałem z fizjoterapeutami, którzy każdego dnia przygotowywali mnie do tej chwili. Ten wysiłek się opłacił.