Arkadiusz Milik uziemiony w Napoli na kolejne miesiące? „Klub odrzucił oferty zainteresowanych zespołów”

Hiszpański AS przedstawił nowe informacje ws. transferu Arkadiusza Milika. Według wspomnianego źródła Napoli odrzuciło oferty zainteresowanych klubów. Przypomnijmy, że o Polaka walczyły Atletico i Olympique Marsylia.

Neapolitańskie ciężary

Arkadiusz Milik nie zagrał ani minuty w oficjalnym spotkaniu w barwach Napoli. Polak nie chciał przedłużyć kontraktu z włoskim klubem przez co naciął się na brutalną reakcję szefów. Jego umowa z neapolitańczykami obowiązuje do czerwca 2021 roku.

Zainteresowanie hegemonów

Napastnik będzie mógł dołączyć do jednego z nowych klubów za darmo już latem. Sytuację Milika podobno obserwuje wiele klubów. Wśród nich są takie zespoły jak FC Barcelona czy Bayern Monachium. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Czy odejdzie wcześniej?

Niektóre drużyny chciałyby mieć Milika na teraz przez co targują się z Napoli. Według doniesień gazety AS, Aurelio de Laurentiis odrzucił oferty Olympique’u Marsylia oraz Atletico. Jak twierdzi źródło, neapolitańczycy żądają minimum 15 milionów euro za Polaka, przez co nie mogli się zgodzić na przedstawione propozycje. Dziennikarze podkreślają, że tylko Fiorentina jest w stanie zapłacić za Milika takie pieniądze w styczniu. 26-latkowi nie do końca jednak odpowiada transfer do tego klubu.

Co z EURO 2020?

Samemu Milikowi na pewno również zależy na jak najszybszej zmianie otoczenia. Przypomnijmy, że już latem rozpocznie się turniej mistrzostw Europy w piłce nożnej. Ciężko wyobrazić sobie występy polskiego napastnika na tym turnieju po roku spędzonym na trybunach.