Arkadiusz Milik może zmienić klub. Możliwy powrót do Francji

Arkadiusz Milik może opuścić Juventus podczas letniego okna transferowego. Według doniesień włoskich mediów możliwy jest powrót Arka do ligi francuskiej.
Juventus Turyn sięgnął po Arkadiusza Milika w 2022 roku. Najpierw sprowadził go na zasadzie wypożyczenia, a rok później postanowił zapłacić Olympique Marsylia 7,3 miliona euro za transfer definitywny. Polak ma ważny kontrakt ze Starą Damą na jeszcze dwa najbliższe sezony.

Niewykluczone, że Juventus będzie chciał się jednak wcześniej pozbyć Arkadiusza Milika. Wszak jest on jedynie rezerwowym, a zarabia rocznie ok. 4,5 miliona euro (dane wg Capology). To sytuuje go na 10. pozycji w kadrze Juve pod względem zarobków. O ewentualnym odejściu Milika pisano już kilka miesięcy temu.

Najnowsze wieści odnośnie przyszłości Arkadiusza Milika przekazał włoski dziennik „Tuttosport”. Zdaniem włoskich dziennikarzy Milik może wziąć udział w wymianie na linii Juventus-OGC Nice. Polak miałby zasilić szeregi OGC Nice. W przeciwnym kierunku miałby się jednak udać Khepren Thuram. Jak czytamy, Milik nie znajduje się na liście piłkarzy „nietykalnych”. Polak mógłby znacząco obniżyć koszty pozyskania Thurama.

źródło: Tuttosport

Michał Budzich