Arcytrudna ścieżka barażowa Polski na Euro. Pierwszy mecz z potężnym rywalem

Reprezentacja Polski ma bardzo trudną drogę, aby awansować na Euro w Niemczech. Obecnie „Biało-Czerwoni” liczą na baraże, w których sytuacja wygląda jednak nie najlepiej. Potencjalni rywale nie napawają optymizmem. 

Trzy dni temu na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski jedynie zremisowała z Mołdawią (1-1), znacznie komplikując sprawę bezpośredniego awansu na Euro 2024. Szanse co prawda wciąż są, jednak musielibyśmy oglądać się na wyniki rywali. Najprawdopodobniej zagramy zatem w barażach.

Trudna droga

„Biało-Czerwoni” zajmują obecnie dopiero 3. miejsce w grupie eliminacyjnej za Czechami i Albanią. Nasi zachodni sąsiedzi mają jednak do rozegrania jeszcze jeden, zaległy mecz oraz spotkanie rewanżowe z Polską w Warszawie. Po meczu na Narodowym zagrają jeszcze z Mołdawią.

O awans bezpośredni będzie zatem drużynie Michała Probierza bardzo trudno. Na ten moment najpewniej zagramy zatem w barażach o wyjazd na Euro. Obecnie naszymi rywalami w półfinale byłyby… Włochy. W drugiej ścieżce zagrają Chorwacja i Estonia.

Mistrzowie Europy wciąż mają jednak szanse na awans bezpośredni. Zmierzą się jeszcze z Macedonią Północną i Ukrainą, która mogłaby być naszym rywalem w barażach, gdyby przeskoczyli ją Włosi. Poza nimi możemy spodziewać się także Islandii, Finlandii lub Norwegii.

Sytuacja jest dość zawiła i dynamiczna, ale najkorzystniejszym wyjściem byłby awans Włochów i Chorwatów bezpośrednio na Euro. Wówczas Polska zagrałaby w półfinale baraży z Estonią. W drugiej ścieżce zaś Walia zmierzyłaby się z kimś z wymienionych wcześniej rywali – Ukkrainą, Islandią, Finlandią lub Norwegią.