Antonio Conte wrócił do swojego spięcia z prezesem Juventusu. „Przepraszam”

Kilka dni temu po odpadnięciu z Pucharu Włoch zrobiło się głośno o Antonio Conte. Trener Interu „popisał” się wówczas niesportowym zachowaniem. Pokazał środkowy palec w kierunku prezesa Juventusu.

Kamery po ostatnim gwizdku sędziego uchwyciły, jak Conte w nieelegancki sposób potraktował prezesa „Starej Damy”. Andrea Agnelli nie pozostał mu dłużny. Na gest szkoleniowca odpowiedział po prostu: – Spierd****! Zamknij się, pajacu.

Niespodziewany zwrot akcji

Conte przez dłuższy czas odpierał wszelkie zarzut. Włoch znany jest ze swojego temperamentu i rzadko przeprasza za swoje słowa. W tym przypadku było jednak inaczej.

– Chcę mówić tylko o piłce nożnej podczas konferencji prasowej, więc poruszę ten temat, zanim zaczną się pytania. Przyszedłem przeprosić, bo źle zareagowałem na zniewagę pod swoim adresem – przyznał Conte.

– Powinienem zachować się inaczej i to byłoby z pewnością bardziej pozytywne. Przepraszam, wyciągnę z tego nauczkę na przyszłość. Obelgi i prowokacje nie powinny być wymówką- dodał Włoch.

– Wszyscy widzieli, co wydarzyło się na stadionie Juventusu, to jest dla mnie ważne. Jako trenerzy, zawodnicy i prezesi mamy dawać przykład – zaznaczył.

– Dlatego powinienem zareagować w inny sposób, uniesionymi kciukami lub brawami, aby pokazać, że słyszę, co zostało powiedziane. To byłoby bardziej pozytywne –podsumował.