Alvaro Morata z mocnym wywiadem przed EURO. „Moje dzieci tego nie rozumieją”

Alvaro Morata udzielił wywiadu „El Larguero”. Hiszpański napastnik wypowiedział się na temat wzmożonej krytyki wobec jego osoby w kraju. – Moje dzieci nie rozumieją, dlaczego ludzie są tak źli na ich ojca.

 

Najczęściej krytykowany w kraju?

Alvaro Morata od lat jest mocno krytykowany przez kibiców i media w Hiszpanii. Były piłkarz Juventusu, Chelsea i Realu Madryt uważa, że najlepszą opcją dla niego byłby wyjazd za granicę. Napastnik Atletico podał przykład swoich dzieci, które nie rozumieją wzmożonej krytyki na ojca.

 

– Najłatwiej byłoby grać w zagranicznym klubie. Często moje dzieci nie rozumieją, dlaczego ludzie są tak źli na ich ojca. Zeszłego lata najłatwiejszym ruchem byłoby opuszczenie Atletico. Miałem lepsze oferty finansowe od świetnych drużyn, ale myślałem, że coś wygramy z Atletico. […] Jeśli zobaczę, że Atletico chce pozyskać ośmiu napastników, to znaczy, że nie jestem priorytetem klubu. Nie mogę zostać w Atletico i nie grać – powiedział w rozmowie z „El Larguero”.

Reprezentacja Hiszpanii rozpocznie EURO 2024 od starcia z Chorwacją. Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego w swojej grupie ma również Włochów i Albańczyków.

Alvaro Morata ma na swoim koncie 73 występy w kadrze. W tym czasie zanotował 35 trafień. Jego umowa z Atletico Madryt obowiązuje do końca czerwca 2026 roku. Portal transfermarkt.de wycenia 31-letniego napastnika na 16 mln euro.

Źródło: El Larguero, Weszlo.com