Afera w EA Sports! Pracownik kanadyjskiej korporacji nielegalnie sprzedawał karty w FUT

Jeden z pracowników EA Sports sprzedawał najlepsze karty w FIFA Ultimate Team poza grą za prawdziwe pieniądze. Gdy sprawa ujrzała światło dzienne, dowiedziało się o tym także samo Electronic Arts, które opublikowało oświadczenie.

Nielegalne działanie w FUT

Temat tzw. coin sellerów w FIFA Ultimate Team jest problemem EA Sports od wielu, wielu lat. Kanadyjska firma w FIFIE 15 wprowadziła widełki cenowe, by przeszkodzić osobom, które nielegalnie zarabiają na sprzedaży kart w FUT. „Coin Sellerów” nie udało się całkowicie wyeliminować, a jedynie nieco ograniczyć ich działanie. Jak się teraz okazuje, na kartach w grze zarabiali nie tylko gracze, ale również niektórzy pracownicy.

Pracownik EA Sports zamieszany w aferę

Przed kilkoma dniami społeczność FIFA odkryła stronę internetową, na której można było zakupić za prawdziwe pieniądze karty w trybie FUT. Okazało się, że witryna należy do pracownika EA Sports! Najdroższe przedmioty miały kosztować nawet w granicach 1500-2000 dolarów. Z kolei karta Ronaldo była ogłoszona za 2500$!

#EAGate

Cała sytuacja szybko została nagłośniona przez najpopularniejszych streamerów oraz youtuberów skupionych wokół FIFY. Na twitterze rozpoczęto akcję pod hasztagiem „#EAGate”, gdzie kolejni użytkownicy udostępniają materiały w tej sprawie.

Oświadczenie Electronic Arts

Głos w tej sprawie szybko zabrało samo Electronic Arts. Nie wiemy jeszcze, jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte z pracownika kanadyjskiego przedsiębiorstwa. EA napisało, że w tej sprawie prowadzone jest dochodzenie.

– Jesteśmy świadomi zarzutów, które krążą obecnie w naszej społeczności dotyczących kart w FIFA 21 Ultimate Team. Chcemy wyrazić się jasno – takie zachowanie jest nie do zaakceptowania i w żaden sposób tego nie popieramy. Zdajemy sobie sprawę z tego, jaki ono budzi niepokój i sprawia, że rozgrywka jest nierówna – czytamy w komunikacie opublikowanym przez EA Sports.

– Poinformujemy naszą społeczność, jeśli tylko będziemy mieli rozjaśnioną całą tę sytuację – czytamy dalej.

Michał Budzich