Adidas i Nike walczyły o Lamine Yamala. 16-latek podjął decyzję

Adidas i Nike walczyły o zakontraktowanie Lamine Yamala. Utalentowany piłkarz podjął już decyzję. Ogłoszenie współpracy ma nastąpić w najbliższych dniach.
Lamine Yamal uchodzi za jeden z największych talentów La Masii ostatnich lat. O jego umiejętnościach i potencjale można było się dowiedzieć już kilka lat temu, kiedy znacząco wyróżniał się w drużynach młodzieżowych FC Barcelony. W mediach co i rusz pojawiały się kompilacje najlepszych zagrań utalentowanego Hiszpana. W pierwszej drużynie FC Barcelony Yamal zadebiutował nie mając ukończonych nawet 16 lat.
Yamal ma obecnie 16 lat. W lipcu ukończy 17. rok życia. W tak młodym wieku ma na swoim koncie już 30 meczów w pierwszej drużynie FC Barcelony. Zdobył w nich 3 bramki i zanotował 5 asyst. Portal „Transfermarkt” wycenia go na 60 milionów euro.
W związku z dużą popularnością piłkarza nie powinno dziwić, że jego wizerunkiem zainteresowane są największe firmy. O swego rodzaju pozyskanie piłkarza walczyły dwie duże marki sportowe – Adidas i Nike. Jak podaje „Relevo”, 16-latek miał zdecydować się na współpracę z Adidasem. Kooperacja ma zostać ogłoszona w najbliższych dniach.
Już podczas dzisiejszego treningu Lamine Yamal pojawił się w obuwiu od potencjalnego nowego sponsora. Koledzy z zespołu mieli nawet „ochrzcić” nowe korki 16-latka.

Michał Budzich