Adam Nawałka chwali Michała Probierza. „Potrafił uwolnić potencjał drużyny”

Adam Nawałka podsumował minione zgrupowanie reprezentacji Polski. Były selekcjoner na łamach „Super Expressu” pochwalił Michała Probierza między innymi za to, że postanowił wybrać ten sam skład w meczach z Estonią i Walią.
Za nami marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Oba mecze z udziałem Biało-Czerwonych zakończyły się dla polskich kibiców pozytywnie. Nasi reprezentanci pokonali 5:1 Estonię, a następnie rozprawili się z Walią po serii rzutów karnych. Dzięki tym dwóm zwycięstwom zobaczymy polską reprezentację na EURO 2024.

Dzięki awansowi na Mistrzostwa Europy w końcu ocieplił się klimat wokół reprezentacji Polski. Kibice zaczęli doceniać postawę piłkarzy i podziękowali im za walkę i zwycięstwo w meczu z Walią. Za zrealizowanie celu słowa pochwały powędrowały także w ręce selekcjonera, Michała Probierza.

Praca Michała Probierza została doceniona nie tylko przez kibiców. Na łamach „Super Expressu” pochwalił go były selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka. Zwrócił on uwagę na to, że Probierz wystawił ten sam skład w obu meczach barażowych. Zdaniem Nawałki to mogło okazać się kluczem do sukcesu.

–  W reprezentacji liczy się stabilizacja składu i widać, że Michał wyciągnął wnioski z poprzednich zgrupowań. Nie było już eksperymentów i selekcjoner podjął właściwe decyzje – skomentował Adam Nawałka.

– Doskonałym posunięciem z jego strony było to, że zagrał tym samym składem w obu meczach. W reprezentacji zawsze brakuje czasu na trening, a selekcjoner wykorzystał mecz z Estonią jako generalne przygotowanie do finału z Walią – zauważył były selekcjoner reprezentacji Polski.
Polska prowadziła grę w meczu z Walią, mając większe posiadanie piłki. Nie przełożyło się to niestety na stworzenie wielu dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Przez 120 minut gry Polacy nie zdołali oddać żadnego celnego strzału na bramkę rywala. Nawałka staje jednak w obronie reprezentacji. Tłumaczy tę sytuację tym, że najważniejszy w tym meczu był końcowy rezultat.

– Liczył się wynik i osiągniecie celu, a przyjdzie czas na dopracowanie detali – rozpoczął Nawałka.

– Michał trafił do nich ze swoją koncepcją i potrafił uwolnić potencjał drużyny. To wszystko przyniosło tak ważny awans do finałów Euro, bo nie chcę nawet myśleć, co by się działo gdybyśmy nie awansowali – uzupełnił 66-latek.


źródło: super express

Michał Budzich