Ogromne żądania zawodnika Bayernu. Miałby zarabiać więcej od Lewandowskiego

Według doniesień Kickera, David Alaba chce zarabiać więcej od Roberta Lewandowskiego. Piłkarz wraz ze swoim agentem negocjuje z Bayernem warunki nowej umowy.

Jak informuje Kicker, Austriak chce zarabiać 25 mln euro rocznie. Według Sport Bild, Bayern proponuje mu jednak 11 mln euro podstawowej pensji plus sześć mln w bonusach.

Rozmowy na temat nowego kontraktu Alaby trwają już bardzo długo. 28-latek ma umowę ważną jeszcze przez rok. Austriak podpisze kontrakt, jeśli klub zapewni mu gigantyczną podwyżkę. Żądania Alaby przerastają mistrzów Niemiec, a same warunki obrońcy przewyższają zarobki Roberta Lewandowskiego o 5 milionów euro. Kontrakt miałby zostać przedłużony o pięć lat.

Jeżeli Austriak nie dogada się z Bayernem, po zakończeniu sezonu 2020/2021 będzie mógł odejść z klubu za darmo. W ostatnich miesiącach mówiło się o potencjalnym zainteresowaniu Realu Madryt i Manchesteru City tym zawodnikiem.

David Alaba to wychowanek Austrii Wiedeń, jednak do Bayernu Monachium trafił jeszcze jako nastolatek. W ekipie z Allianz Areny wystąpił 386 razy. Łącznie strzelił w tych spotkaniach 31 goli oraz zanotował 48 asyst.