Absolutnie hitowy transfer Żurkowskiego i… zmiana pozycji?! Szokujące informacje z Włoch

Szymon Żurkowski wrócił do Empoli zaledwie 3 tygodnie temu, a już znalazł się na ustach całych Włoch. Wszystko to przez formę, którą prezentuje w ostatnim czasie. Zaowocować może ona rychłym transferem Polaka do topowego klubu Serie A. Co ciekawe, miałoby się to wiązać… ze zmianą pozycji. 
„Żurek” grał ostatnio w Spezii, jednak Empoli zdecydowało się na jego wypożyczenie Miała to być dla niego szansa na udowodnienie swoich umiejętności i póki co, idealnie ją wykorzystuje. Po swoim powrocie do klubu rozegrał dwa mecze, w których strzelił cztery bramki, z czego aż trzy w ostatnim meczu Monzą, notując hat-tricka. Ten ostatni występ sprawił, że 26-latek znalazł się na ustach całych Włoch.

Transfer i… zmiana pozycji?

Co ciekawe, dzięki zaledwie dwóm meczom na Żurkowskiego zwrócić mieli uwagę działacze AS Romy. Według ilromanista.it klub z Rzymu chciałby pozyskać Polaka w miejsce Romelu Lukaku. Belg przebywa w Romie na wypożyczeniu, które kończy się pod koniec czerwca. Dziennikarze uważają, że właśnie pomocnik Empoli mógłby go zastąpić.
Ale no właśnie – pomocnik, to słowo kluczowe. „Żurek” nie jest napastnikiem, ale w przeszłości bywał ustawiany wyżej w linii ataku. Dlatego właśnie dziennikarze twierdzą, że taką opcję mogą rozważać w stolicy Włoch.
– Tak naprawdę bez awansu do Ligi Mistrzów Roma będzie miała trudności, by bezpośrednio kupić Belga. W związku z tym mogą wybrać tańszą opcję, ale wciąż przydatną jak Żurkowski – napisano na ilromanista.it.
W tym momencie na próżno szukać potwierdzenia tych rewelacji. Portal podaje jednak, że jeśli cokolwiek miałoby się w tym temacie wydarzyć, to raczej przyjdzie nam poczekać do zakończenia bieżącego sezonu.