Kibice Legii zrobili wrażenie na Hiszpanach. „Brutalna sektorówka”

Legia Warszawa pokazała się z bardzo dobrej strony w meczu fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Stołeczny klub wygrał z Realem Betis 1:0. Jednak to nie tylko piłkarze stołecznego klubu przyciągnęli uwagę. Kibice Legii przygotowali imponującą oprawę, która wzbudziła zachwyt również w Hiszpanii.

Zrobili wrażenie na Hiszpanach

Kibice Legii Warszawa od lat słyną z przygotowywania spektakularnych opraw podczas meczów swojego zespołu. Nie inaczej było podczas spotkania z Realem Betis w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Żyleta rozświetliła się blaskiem rac, a centralnym elementem oprawy był rozwścieczony byk.

Na rogach zwierzęcia widniał napis „Ultras Legia”, a pod jego kopytami uciekali hiszpańscy torreadorzy, nawiązując tym samym do tradycyjnej gonitwy byków, popularnej w Hiszpanii.

Odpalone race doprowadziły do krótkiego opóźnienia rozpoczęcia meczu. Jednak ta oprawa mimo tego została bardzo dobrze przyjęta przez obserwujących z trybun oraz w Hiszpanii.

Alvaro Borrego, dziennikarz Mediaset Espana, na swoim profilu na portalu X napisał:

– Tifo ultrasów Legii Warszawa w meczu z Betisem. Byk goniący ludzi ubranych na zielono i biało. Mozaika i flara.

Jose David Lopez również przedstawił swój punkt widzenia.

– Naprawdę brutalna sektorówka w wykonaniu ultrasów Legii (byk z rogami i odpalonymi racami) spowodowała tyle dymu na stadionie, że rozpoczęcie meczu z Betisem zostało opóźnione o prawie pięć minut.

Niespodziewana wygrana

Na murawie stołeczny klub sprawił niespodziankę. Legia pokonała Real Betis 1:0. Jedyną bramkę w meczu zdobył Steve Kapuadi, który w pierwszej połowie trafił do siatki głową.

Kilka godzin po triumfie Legii, polscy kibice mieli kolejny powód do radości. Jagiellonia Białystok odniósła zwycięstwo na wyjeździe z FC Kopenhagą. Zwycięską bramkę zdobył Darko Czurlinow w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry.

2 komentarze do “Kibice Legii zrobili wrażenie na Hiszpanach. „Brutalna sektorówka””