Karol Klimczak zdradził, ile Lech może wydać na jednego piłkarza. „Będzie to możliwe”

Karol Klimczak wyjaśnił politykę transferową Lecha Poznań. Prezes „Kolejorza” rozwiał wątpliwości w sprawie zbyt oszczędnych zakupów klubu. 




Lech należy do grona najbogatszych polskich klubów. W ostatnim raporcie finansowym poznaniacy zajęli drugie miejsce w kwestii przychodów. Wyniosły one ponad 123 miliony złotych. Lepsza była tylko Legia, której przychody wyniosły około 260 mln.

„Moglibyśmy”

Dobre wyniki finansowe Lecha przekładają się na możliwości transferowe. „Kolejorz” stara się jednak oszczędzać na piłkarzach i nie wydaje na nich wielkich pieniędzy. Skąd wzięła się taka polityka? Wyjaśnił ją Karol Klimczak.

– Moglibyśmy kupić piłkarza za cztery miliony euro. Ale wtedy nie zrobilibyśmy już dwóch innych transferów i nie byłoby nas stać na jakiś inny projekt rozwojowy: choćby naszej akademii, której utrzymanie kosztuje już w tej chwili 19 milionów złotych rocznie. Najwięcej w Ekstraklasie – powiedział prezes Lecha w rozmowie z „Interią”.

– Żeby walczyć o trofea, bić się w Europie, musisz mieć silną drużynę, jakościową kadrę. Jeden piłkarz, nawet za taką kwotę to za mało. W przyszłości oczywiście będzie to możliwe, ale dopiero kiedy Lech znajdzie się na kolejnym poziomie rozwoju finansowego: osiągnie jeszcze wyższe przychody o charakterze powtarzalnym – wyjaśnił.




– Wydaliśmy ponad 10 milionów złotych na transfery. I to pomimo tego że odnotowaliśmy stratę za poprzedni sezon w wysokości 18 milionów złotych. Był to więc wysiłek finansowy, a także podjęte ogromne ryzyko. Było to możliwe także, dlatego że w poprzednich latach mądrze budowaliśmy klub i mogliśmy sobie na taki ruch pozwolić – podsumował. 

Latem do Lecha trafiło sporo nowych zawodników. Obecnie przy Bułgarskiej grają między innymi takie nazwiska, jak: Patrik Walemark, Alex Douglas czy Filip Jagiełło. Transfery przełożyły się na wyniki sportowe. „Kolejorz” zajmuje obecnie pierwsze miejsce w Ekstraklasie z przewagą czterech punków nad drugą Jagiellonią Białystok i pięciu nad trzecim Rakowem.

Źródło: Interia.pl

Dodaj komentarz