62 piłkarzy zdyskwalifikowanych za fałszowanie wieku. Kamerun opublikował listę

Wielu piłkarzy zostało ukaranych przez Kameruński Związek Piłki Nożnej. Na opublikowanej liście znalazły się aż 62 nazwiska zawodników wykluczonych. Powodem okazało się fałszowanie wieku. 
W afrykańskich państwach od dawna słyszy się o sporym problemem z administracją. Nierzadko bywały przypadki, kiedy piłkarz zaniżał swój wiek. Najwidoczniej takie procedery zbliżają się do końca.

Lista wykluczonych

Kameruński Związek Piłki Nożnej wziął sprawy w swoje ręce i niespodziewanie opublikował listę z 62 nazwiskami. Zamieszczeni na niej piłkarze zostali wykluczeni, ze względu właśnie na fałszowanie swojego wieku. Wśród nich znalazł się między innymi Wilfried Nathan Douala, który niedawno grał w Pucharze Narodów Afryki. Zawodnik twierdził, że ma 17 lat, ale okazało się, że kłamał.

Federacja nie podała jeszcze jego prawdziwego wieku. Cała akcja ma na celu wyeliminowanie problemu administracyjnego, z którym mierzy się nie tylko Kamerun, ale i cała Afryka.
Przypomnijmy choćby sytuację z 2022 roku, kiedy w związku z domniemanymi oszustwami odnośnie wieku, przesłuchano 44 graczy z ośmiu klubów ligi kameruńskiej. Następnie zdyskwalifikowano 21 piłkarzy z kadry U17.