20-letni napastnik Sydney FC chciałby reprezentować Polskę. „Na pewno bym się zgodził”

Jaiden Kucharski udzielił wywiadu Przemysławowi Chlebickiemu z portalu sport.tvp.pl. Wychowanek Sydney FC przyznał, że czuje się związany z Polską i stara się o paszport.

Polskie korzenie

Jaiden Kucharski niedawno trafił do pierwszej drużyny Sydney FC. Wychowanek tego klubu zadebiutował przeciwko Macarthur (3:2). 20-latek zanotował w tym spotkaniu asystę. W rozmowie z TVP Sport opowiedział m.in. o swoich polskich korzeniach.

– Polska? To kraj, z którego pochodzi mój tata. I czuję się związany z waszą kulturą. Mój tata urodził się w Krakowie i tam mieszkał do dwunastego roku życia, gdy wyjechał do Australii z rodziną. Poza tym moi dziadkowie stamtąd pochodzą – powiedział Kucharski.

Kibic przewidział bramkę Podolskiego. 37-latek poradził mu zagranie w Eurojackpot [CZYTAJ]

Język

Jaiden Kucharski przyznał, że na razie zna tylko kilka słów w języku polskim. Wychowanek Sydney FC ma jednak zamiar się nauczyć większej liczby zwrotów.

– Znam kilka słów i zwrotów. „Cześć”, „jak się masz”, „ciasteczka”… Moi dziadkowie często używali tego słowa w kontekście „cookies”. Wiem, że dla ludzi wychowanych w Australii jest to trudne słowo! Ale chyba trochę odziedziczyłem akcent po mojej polskiej rodzinie, bo nie mam problemów z nauką wyrazów. W każdym razie chciałbym lepiej poznać język – dodał.

Hiszpańscy dziennikarze surowo ocenili Lewandowskiego. „Tym razem tak nie było” [CZYTAJ]

Gra dla Biało-Czerwonych

– Gdyby Polska zgłosiłaby się po mnie, na pewno zgodziłbym się na reprezentowanie jej barw. Myślę, że powołanie było moim dużym osiągnięciem i wyróżnieniem. Ale zdaję sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwe – stwierdził 20-latek.

Szwedzi uhonorowali Igora Sypniewskiego. Kibice skandowali jego nazwisko [WIDEO]

– Złożyłem już wniosek o obywatelstwo. Wszystko jest już prawie załatwione i mam nadzieję, że niedługo zostanę pełnoprawnym Polakiem. Muszę jeszcze złożyć wniosek o polski paszport i wtedy mógłbym przebywać w kraju bez konieczności posiadania wizy. Z pomocą rodziców i dziadków ruszyłem ten temat już dwa lata temu i mieliśmy bardzo dużo papierkowej roboty – zakończył.

Jaiden Kucharski występuje na pozycji środowego napastnika. Jego umowa z Sydney FC obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Źródło: TVP Sport