Site icon Piłkarskie memy, wideo i newsy | EkstraklasaTrolls.pl

Maciej Szczęsny skomentował występ swojego syna. „Wszyscy twierdzą, że mógł się zachować lepiej”

Juventus pechowo odpadł z Ligi Mistrzów. Pechowo, bo przez bramki na wyjeździe strzelone przez Porto i przez niefortunny rzut wolny. Były reprezentant Polski – Maciej Szczęsny – skomentował zachowanie piłkarzy w murze oraz ocenił postawę swojego syna.

Juventus odpada z Ligi Mistrzów

Juventus po raz kolejny zawiódł w Lidze Mistrzów. Stara Dama odpadła z rozgrywek już w 1/8 finału, gdzie uległa portugalskiemu FC Porto. Co prawda w dwumeczu był remis 4:4, lecz mistrz Portugalii awansował dzięki bramkom strzelonym na wyjeździe.

Pechowy rzut wolny

Po 90 minutach gry widniał wynik 2:1 na korzyść Juve, oznaczało to konieczność rozegrania dogrywki. Kluczowym wydarzeniem dla rozstrzygnięcia całego dwumeczu był rzut wolny z 115. minuty, kiedy do piłki podszedł Sergio Oliveira. Portugalczyk z dość dużego dystansu uderzył piłkę w stronę bramki, a ta prześlizgnęła się między nogami piłkarzy ustawionych w murze.

ZOBACZ: Legenda grzmi po fatalnym zachowaniu Cristiano Ronaldo. „To niewybaczalny błąd”

Były reprezentant Polski ocenia zachowanie piłkarzy

Dość duża krytyka spadła zarówno na piłkarzy ustawionych w murze, jak i na Wojtka Szczęsnego. Polak miał ograniczone pole widzenia, więc niezbyt wiele mógł w tej sytuacji zrobić. O tym również mówi ojciec Wojtka – Maciej Szczęsny.

– Gdyby się w ogóle nie ruszył do tego strzału, to nie dywagowalibyśmy, czy popełnił błąd, bo w tej sytuacji miał prawo go popełnić. Zarówno Morata, Ronaldo, jak i Rabiot zrobili wszystko, by zasłonić Wojtkowi pole widzenia, ale nie zatrzymać piłki. Gdyby się nie ruszył, moglibyśmy powiedzieć, że panowie z muru odstawili kabaret, ale teraz wszyscy twierdzą, że mógł się zachować lepiej – ocenił Maciej Szczęsny.

Widać też przy ostatnim golu Porto, że jeden z Portugalczyków nieprzepisowo przysłonił Wojtka. Kuipers tego nie zagwizdał. Sędziowanie było katastrofalne, co nie zmienia mojej opinii, że Juve zrobiło wszystko, by nie awansowaćzakończył Szczęsny.

źródło: TVP Sport