Site icon EkstraklasaTrolls.pl

To był ich sezon! Ranking piłkarzy, którzy dostali największy upgrade w FIFIE 21

Nowa odsłona FIFY zbliża się wielkimi krokami, a studio odpowiedzialne za produkcję gry przed kilkoma dniami zaprezentowało część ocen ogólnych piłkarzy w FIFIE 21. Zaprezentujemy Wam 13 zawodników, którzy zaliczyli największy skok ocen ogólnych w porównaniu z FIFĄ 21.

13. Alphonso Davies 72->81 (+9)

Na samym początku nagniemy nieco zasady i wrzucimy do naszej TOP-ki Alphonso Daviesa. Kanadyjczyk zaliczył wzrost oceny ogólnej o 9 punktów, a jest 3 zawodników, którzy zaliczyli upgrade o 10 punktów, a jeden nawet o 11, lecz pominiemy tę czwórkę ze względu na to, że nie do końca wszyscy ich znają i przedstawimy Wam najciekawsze upgrade’y.

Pierwszy piłkarz w tym zestawieniu, nie powinien być dla nas wielką niespodzianką. Miniony sezon był przełomowy w karierze Kanadyjczyka. Davies przedarł się do pierwszego składu Bayernu, a w końcówce sezonu wyrósł na gwiazdę zespołu. Udany sezon 2019/2020 zwieńczył zwycięstwem w Lidze Mistrzów.

20-latek uzyskał wzrost oceny ogólnej o 9 punktów w porównaniu z FIFĄ 21. Pomimo wysokiego upgrade’u, wielu kibiców piłkarskich spodziewało się jeszcze wyższego overall’a. Poza zmianą oceny ogólnej na karcie Kanadyjczyka zmianie uległa pozycja z lewego pomocnika na lewego obrońcę.

8. Bukayo Saka 65->75 (+10)

19-latek mimo swojego młodego wieku był przez większość sezonu graczem wyjściowego składu Arsenalu Londyn. Nawet jeśli Kanonierzy nie walczyli o najwyższe cele w poprzednim sezonie, to rozegranie 38 meczów dla seniorskiej ekipy Arsenalu robią wrażenie, szczególnie jeśli dokonuje tego tak młody chłopak.

Mimo że karta Anglika nie należy do „błyszczących” to karta jak na swój overall wygląda całkiem nieźle i z pewnością znajdzie się w wielu składach w początkowym etapie gry.

7. Mason Greenwood 67->77 (+10)

50 meczów, 18 bramek, 5 asyst. Takie liczby w pierwszej drużynie Manchesteru United wykręcił 18-letni Mason Greenwood. Anglik jest uważany za jeden z największych talentów we współczesnej piłce.

Poza wzrostem oceny ogólnej zmianie uległa również jego pozycja na karcie ze środkowego napastnika na prawego pomocnika. Piłkarz Manchesteru United raczej nie powinien być zbyt często używany przez graczy ze względu nie tempo wynoszące 81, które na pozycji skrzydłowego jest szczególnie istotne.

6. Erling Haaland 73->84 (+11)

Kolejna pozycja, kolejny brak zaskoczeń. O Norwegu nie ma co mówić, ponieważ każdy wie, jaki to był sezon dla 20-latka. Dla formalności przypomnijmy po prostu liczby. W minionym sezonie klubowym: 40 meczów, 44 gole, 10 asyst.

Karta Haalanda na papierze wygląda całkiem nieźle. Po tym jak Bundesligę opuścił Timo Werner, Norweg powinien być drugim najlepszym napastnikiem tej ligi, po Robercie Lewandowskim.

5. Christoph Baumgartner 63->75 (+12)

Zostajemy przy Bundeslidze, lecz tym razem czeka nas nieco mniej oczywisty piłkarz. Podobnie jak większość zawodników w tym zestawieniu, tak i on ma za sobą przełomowy sezon. 21-latek był w nim kluczowym piłkarzem swojego zespołu. Przez cały sezon zagrał w 32 meczach, strzelił 8 goli i zaliczył 6 asyst. Poza tym, kilkanaście dni temu miał okazję zadebiutować w reprezentacji swojego kraju.

4. Edmond Tapsoba 66->78 (+12)

Czwarty i ostatni reprezentant Bundesligi na tej liście. Reprezentant Burkina Faso trafił do Bayeru Leverkusen w styczniu tego roku i okazał się strzałem w „10” dla niemieckiej ekipy. Przez całą rundę wiosenną zagrał w niemal każdym możliwym meczu.

Karta sama w sobie wygląda całkiem nieźle! W pierwszych tygodniach gry 21-latek powinien dosyć często przewijać się w składach z Bundesligi. Dzięki swojemu overallowi nie powinien kosztować zbyt wiele, lecz statystyki pokazują, że może być jednym z lepszych środkowych obrońców o tej ocenie ogólnej.

3. Sebastian Cordova 62->75 (+13)

I w końcu przyszedł czas na nieco egzotyczny kierunek – Meksyk. O 23-latku z ligi meksykańskiej ciężko nam cokolwiek powiedzieć. Jedynie tyle, że miniony sezon nie był dla niego wcale taki wyśmienity. W 29 meczach dla swojego klubu zagrał w 29 meczach, strzelił 4 bramki i zanotował 3 asysty.

Karta Meksykanina z pewnością nie będzie często używana. Nie pomaga jej ani liga, ani narodowość, a tym bardziej statystyki, które znalazły się na karcie Cordovy. 77 tempa u skrzydłowego? Raczej nie…

2. Dejan Kulusevski 64->77 (+13)

Wielki talent zarówno szwedzkiej piłki, jak i Juventusu. 20-latek póki co pokazywał swoje umiejętności podczas gry w innych włoskich klubach, a w nadchodzącym sezonie powinien mieć okazje do zaprezentowania swojego talentu przed kibicami na Alianz Stadium

Liczby w minionym sezonie Serie A? Fenomenalne! 36 meczów, 10 bramek, a do tego 9 asyst w ligowym średniaku, jakim jest Parma.

1. Marash Kumbulla 60->75 (+15)

A miejsce na najwyższym miejscu stopniu podium w tym zestawieniu zajmuje Marash Kumbulla. Nazwisko Albańczyka większości z Was pewnie nic nie mówi, więc postaram się w kilku słowach przybliżyć sylwetkę 20-latka.

Kumbulla dopiero w tym sezonie przebił się do pierwszej drużyny Hellasu Werona, ale jak już się przebił, to pozostał w niej niemal do końca sezonu. No właśnie, niemal do końca, ponieważ ostatnie mecze musiał opuścić z uwagi na kontuzję.

Poza tym 20-latek wzbudził spore zainteresowanie klubów na rynku transferowym. Początkowo mówiło się o Lazio, natomiast teraz bliżej pozyskania Albańczyka jest AS Roma.

Exit mobile version