Site icon Piłkarskie memy, wideo i newsy | EkstraklasaTrolls.pl

Marciniak doceniony za eliminacyjny mecz Ligi Mistrzów. „To idealnie obrazuje, jak sobie poradził”

Szymon Marciniak w swoim pierwszym meczu tego sezonu w europejskich rozgrywkach spisał się na medal. Według Przeglądu Sportowego Onet Polak ustrzegł się kontrowersji w starciu Lille ze Slavią Praga.

Przegląd Sportowy Onet docenia pracę Marciniaka

Szymon Marciniak rozpoczął nowy sezon na międzynarodowych boiskach od prowadzenia meczu eliminacji Ligi Mistrzów pomiędzy Lille a Slavią Praga (2:0). W spotkaniu polski sędzia dwukrotnie podjął kluczowe decyzje, które miały duży wpływ na przebieg gry.

Nie uznał dwóch bramek zdobytych przez zawodników Slavii Praga. Jak podkreśla „Przegląd Sportowy Onet”, obie decyzje były słuszne, a Marciniak wykazał się dużą precyzją w ocenie sytuacji.

Pierwsza z nieuznanych bramek miała miejsce w 63. minucie, kiedy El Hadji Malick Diouf zdobył gola dla Slavii. Marciniak dostrzegł zagranie ręką przez Dioufa.

Decyzja ta została potwierdzona przez Tomasza Kwiatkowskiego i Pawła Malca, którzy obsługiwali system VAR. Cała sytuacja została szybko wyjaśniona.

Podobna sytuacja miała miejsce 10 minut przed końcem meczu, kiedy Mojmir Chytil trafił do siatki, ale znajdował się na pozycji spalonej. Marciniak ponownie nie uznał gola, co również było dobrą decyzją.

– W pracy sędziego sprawa wygląda dość jasno – jeden błąd wystarczy, by stało się o nim głośno. Gdy arbiter ma za sobą natomiast dobre spotkanie, jest o nim cicho. Tym razem o Szymonie Marciniaku trudno znaleźć jakąkolwiek wzmiankę w mediach społecznościowych. A to idealnie obrazuje, jak sobie poradził – napisano w Przeglądzie Sportowym Onet.

Źródło: Przegląd Sportowy Onet