Site icon Piłkarskie memy, wideo i newsy | EkstraklasaTrolls.pl

Hansi Flick chwali Lewandowskiego za mecz z Valencią, ale… nie za strzelony dublet

Robert Lewandowski świetnie rozpoczął nowy sezon w FC Barcelonie. Polak zdobył dublet w meczu z Valencią (2-1) i poprowadził Blaugranę do zwycięstwa. Hansi Flick nie szczędził pochwał pod jego adresem.

Valencia początkowo okazała się lepsza od Barcelony i na Mestalla jako pierwsza trafiła do siatki. Stan rywalizacji, tuż przed przerwą, wyrównał jednak Robert Lewandowski. Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy Polak ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem wykorzystał pewnie rzut karny, podyktowany po faulu na Raphinhi.

Pochwały

Zadowolony z występu napastnika był Hansi Flick. Niemiec chwalił Lewandowskiego nie za same trafienia. Podobała mu się również robota w defensywie, którą wykonał w trakcie meczu.

– Lewandowski jest absolutnym profesjonalistą. Bronimy i atakujemy jako drużyna. On wykonał pracę, która wykroczyła poza strzelone gole – ocenił Flick.

Szkoleniowiec nie miał łatwego zadania przed inauguracyjnym meczem. W pierwszym składzie z Valencią zagrało kilku niedoświadczonych zawodników, jak Marc Bernal czy Marc Casado. To pokłosie dużego natłoku meczów w ostatnim czasie.

– Okres przygotowawczy był dla nas bardzo trudny, bo nasi zawodnicy grali na EURO i igrzyskach olimpijskich. Z tego powodu więcej grali młodzi zawodnicy. Spisywali się dobrze, więc zostali nagrodzeni w meczu z Valencią – przyznał.