Znamy stanowisko Szymona Marciniaka! „Zawsze na pierwszym miejscu stawiam fair play”

Szymon Marciniak ustosunkował się do czwartkowych doniesień medialnych i pojawiających się zarzutów. Polski sędzia piłkarski przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie.

W poniedziałek miała miejsca konferencja biznesowa „Everest 2023”. Wydarzenie było organizowane przez polityka Sławomira Mentzena, członka partii Konfederacja. Jednym z zaproszonych gości był Szymon Marciniak. Sędzia piłkarski został odebrany bardzo pozytywnie, uczestnicy wystawili mu ocenę 4.99/5. Organizator spotkania sam ocenił, że Marciniak „skradł show”.

Wystąpienie Szymona Marciniaka na wydarzeniu organizowanym przez twarz partii politycznej o skrajnie prawicowych poglądach nie spodobała się organizacji „Nigdy Więcej”. Według medialnych doniesień sprawa wystąpienia polskiego sędziego piłkarskiego miała zostać zgłoszona do UEFA. Wspomnianemu stowarzyszeniu miało nie spodobać się to, że polityka prowadzona przez Sławomira Mentzena, u którego wystąpił Marciniak, nie jest zgodna z wartościami fair play, którymi kieruje się UEFA.

Mijający czwartek z pewnością nie był łatwy dla samego Szymona Marciniaka. Na koniec dnia stanowisko polskiego sędziego opublikował na Twitterze Roman Kołtoń. Marciniak ustosunkował się do opublikowanych wiadomości i stawianych mu zarzutów. Przekazał to, co jest dla niego najważniejsze i jakimi wartościami kieruje się w życiu.

– Będąc od wielu lat międzynarodowym sędzią piłkarskim, zawsze na pierwszym miejscu stawiam fair play oraz szacunek do drugiego człowieka i pragnę przekazywać te najwyższe wartości innym – oświadczył Szymon Marciniak.

– Zawsze odcinam się od przejawów rasizmu, antysemityzmu i braku tolerancji, co pokazuję w meczach, na których sędziuję. Zawsze mówię stop nienawiści i będę propagować, że najważniejsze jest bycie dobrym człowiekiem – dodał arbiter.


fot. Kacper Polaczyk/Polczyk FOTO

Michał Budzich