„Zlatko Dalić powtórzył błąd Louisa van Gaala”. Messi wściekły po słowach selekcjonera Chorwacji

 

Chorwaci są zaniepokojeni po słowach selekcjonera Zlatko Dalicia na temat Lionela Messiego. Selekcjoner wicemistrzów świata z 2018 roku uważa, że kapitan Argentyny „nie biega dużo i nie biega nawet za piłką„.

Dalić o Messim

– Lionel Messi? Nie biega dużo, nie biega nawet za piłką. Czeka na nią z całą energią. Nie bierze udziału w defensywie i nie powinniśmy mu pozwalać na odbiór piłki, bo wtedy wyrządza najwięcej szkód – powiedział Zlatko Dalić podczas konferencji prasowej przed meczem z Argentyną.

Według Chorwatów słowa selekcjonera miały wywołać wściekłość u Lionela Messiego. Padły nawet porównania do wypowiedzi Louisa van Gaala, który w podobnym tonie mówił o Argentyńczyku z Paris Saint-Germain. Później to się zemściło na selekcjonerze Oranje. Messi w spotkaniu przeciwko jego zespołowi zaliczył asystę przy trafieniu Moliny, a następnie sam zdobył bramkę. Później Albicelestes okazali się lepsi w serii jedenastek i odesłali Holendrów do domu.

Giovanni Reyna o mało nie wyleciał z mundialu. 20-latek napisał oświadczenie [CZYTAJ]

Chorwacki serwis index.hr zacytował argentyńskie źródło – „Clarin”, które uważa, że Zlatko Dalić powtórzył błąd Louisa van Gaala. O tym, czy wypowiedź selekcjonera Chorwacji się zemści, dowiemy się dopiero po wtorkowym spotkaniu. Mecz zaplanowano na  13 grudnia o godzinie 20:00.

Źródło: WP Sportowe Fakty/index.hr/Clarin