Zdobywca Złotej Piłki wierzy w Arkadiusza Milika. „Jest w stanie strzelić ponad 20 goli w sezonie”

Jean-Pierre Papin udzielił wywiadu portalowi WP Sportowe Fakty. Zdobywca Złotej Piłki z 1991 roku wypowiedział się na temat Arkadiusza Milika w bardzo pozytywnych słowach.

Zdobywca Złotej Piłki wierzy w Polaka

Arkadiusz Milik dołączył do Olympique Marsylia na początku 2021 roku po kilku miesiącach bez gry dla Napoli. Polak zdobył 9 bramek w 15 meczach dla OM. Legendarny Francuz, Jean-Pierre Papin jest pod wrażeniem umiejętności 27-latka.

– Moim zdaniem wciąż nie zobaczyliśmy prawdziwego Milika. Takiego, którego znałem z Napoli, czy z meczów reprezentacji Polski. Na to musimy jeszcze poczekać. Owszem, Arek strzelał już bramki dla Marsylii, ale według mnie to dopiero początek. Ma duże, bardzo duże możliwości – przyznał Papin w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

– Jest w stanie strzelić ponad 20 goli w sezonie. Bo gdy patrzę na niego, widzę bardzo dużo cech prawdziwego snajpera. Jest dostatecznie szybki, potrafi grać przodem i tyłem do bramki, ma bardzo dobre uderzenie. Czego więcej potrzeba? – dodał legendarny Francuz.

Skromność Milika zrobiła wrażenie na legendzie

Jean-Pierre Papin niedawno spotkał się z Arkadiuszem Milikiem. Zdobywca Złotej Piłki z 1991 roku przyznał, że był bardziej podekscytowany od Polaka. 27-latek zrobił na Francuzie bardzo dobre wrażenie.

– To spotkanie chyba bardziej mnie podekscytowało niż Milika! Bo zobaczyłem nie tylko świetnego gracza, bardzo „bogatego” pod względem umiejętności piłkarskich, ale przede wszystkim bardzo skromnego chłopaka. A w moim słowniku „skromność” ma duże znaczenie – przyznał.

– Rozmawialiśmy kilka minut, spotkanie było bardzo sympatyczne. I jedno chcę zaznaczyć: rozmawialiśmy po włosku i byłem pod wrażeniem, jak dobrze Milik mówi w tym języku. Natomiast nie wiedziałem, że Arek wrzucił naszą fotkę na Twittera. Zobaczyłem ją dopiero teraz, gdy mi ją przesłałeś. Tym bardziej to wszystko, miłe skoro tak to skomentował – zakończył.

Komentarz polskiego napastnika

Arkadiusz Milik dodał do mediów społecznościowych zdjęcie z legendarnym Francuzem. W opisie napisał pochlebne słowa w stosunku do Papina.

„Zawsze możesz się czegoś nauczyć od starszego od siebie. Czasami nawet jedno słowo może być źródłem inspiracji i stymulacji. Wczoraj miałem okazję poznać wspaniałego Jeana-Pierre’a Papina, który dokładnie 30 lat temu wygrał Złotą Piłkę. To był dla mnie prawdziwy zaszczyt”.

Źródło: WP Sportowe Fakty/ fot. Twitter (@arekmilik9)