Zbigniew Boniek uspokaja przed meczem z Anglią. „Ta sytuacja nie powoduje bezsenności”

Wciąż nie rozwiązano sprawy Roberta Lewandowskiego, który może nie polecieć na mecz Polski z Anglią. Zbigniew Boniek w rozmowie z Przeglądem Sportowym zdradził nowe informacje na temat całej sytuacji. Jak sam twierdzi, bardzo możliwe, że decyzję będzie musiał podjąć sam piłkarz.

Państwowe restrykcje

Pandemia utrudnia wiele spraw w normalnym funkcjonowaniu zgrupowań reprezentacji Polski. Oprócz reżimu sanitarnego federacje muszą mierzyć się z obostrzeniami różnych krajów, z których przylatują piłkarze kadry. Tak jest w przypadku Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka, którzy po powrocie z Anglii do Niemiec musieliby przejść obowiązkową kwarantannę.

Kto zadecyduje?

Zbigniew Boniek zapewnia, że jest w ciągłym kontakcie z klubem kapitana reprezentacji Polski. Decyzja będzie należała do Bayernu, Związku i samego piłkarza. Prezes PZPN w rozmowie z Przeglądem Sportowym zapewnia jednak, że ta sytuacja nie powoduje bezsenności.

– Na końcu wszystko może zależeć od Roberta (…) Jeśli uznamy, że lecimy na Wyspy z Robertem, tak się stanie. Potem napastnik wróci do Monachium. Jeśli nie zmienią się obostrzenia, to Niemcy będą mieć problem ze względu na obowiązkową kwarantannę – mówi na łamach PS prezes PZPNu.

– Nie ma jednak żadnego stresu i ta sytuacja nie powoduje bezsenności – uspokaja Zbigniew Boniek.

Mecz reprezentacji Polski z Anglikami odbędzie się 31 marca na stadionie Wembley w Londynie. Wcześniej biało-czerwoni zagrają z Węgrami i Andorą.

Źródło: Przegląd Sportowy, WP Sportowe Fakty