Zamieszanie przed kluczowym meczem III ligi. Przepychanki pomiędzy Polonią, a Legionovią

 

W sobotę dojdzie do spotkania pomiędzy Polonią Warszawa, a Legionovią Legionowo. Oba zespoły walczą o awans do II ligi. Według Legionovii kibice Czarnych Koszul wywiesili transparenty z groźbami na ich obiekcie.

Groźby na stadionie

Na stadionie Legionovii pojawiły się transparenty z następującą treścią:

„Wojdyga, Kaczorowski, Koziara, Papazjan, Sonnenberg, Gołąb – pamiętacie skąd jesteście?”

„Wolicie przeje*ać mecz, czy sobie życie?!”

„Na c**j wam ten awans?!”

Klub postanowił odnieść się do tego incydentu.

– Jesteśmy oburzeni tym, co dziś zastaliśmy na naszym stadionie. Na takie zachowania nie może być zgody środowiska piłkarskiego. Byliśmy, jesteśmy i będziemy za rywalizacją sportową na boisku. Liczymy, że Polonia Warszawa zajmie stanowisko i potępi tę akcję – czytamy na profilu Legionovii na Twitterze.

Michniewicz tłumaczył i ostrzegał. Piłkarze wiedzieli, jak grają Belgowie, ale i tak nie potrafili bronić [CZYTAJ]

Walka o awans

Mecz Polonii Warszawa z Legionovią Legionowo będzie kluczowy ws. awansu do drugiej ligi. Czarne Koszule zajmują drugie miejsce w tabeli z 75 punktami na koncie. Goście z Legionowa przyjadą jako liderzy III ligi z dorobkiem 77 „oczek”. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki.

Zaległości Legionovii

Istotne znaczenie w walce o awans ma także fakt, że klub z Legionowa wciąż ma zaległości finansowe wobec MKS Polonii Warszawa. Swoje rozgoryczenie zaistniałą sytuacją opisano na kibicowskim portalu Polonii Warszawa na Facebooku.

Eden Hazard podsumował szanse Polski w meczu z Holandią. Wymowne słowa [CZYTAJ]

„W zbliżającym się ku końcowi obecnym sezonie aspirującą do gry w II lidze Legionovia Legionowo wystawiła do gry zawodnika, którego transfer do dziś nie został rozliczony, aż 12 razy!

W analogicznych przypadkach Wydział Gier Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej za tak lekceważące naruszenie przepisów stosował karę walkoweru!

Co ciekawe chodzi o zawodnika wywodzącego się z akademii MKS Polonia Warszawa! Otóż Sebastian Gołąb (rocznik 2004) opuścił Konwiktorską niespełna dwa lata temu, odchodząc do wówczas A-klasowego KS Halinów. Jako że seniorzy MKSu byli wtedy również w A-klasie, to zgodnie z przepisami ekwiwalent za wyszkolenie wynosił 0 zł. PZPN, chcąc zabezpieczyć kluby przed nieeleganckim przepuszczaniem zawodników przez niższe klasy rozgrywkowe, ustanowił przepis, że jeżeli zawodnik w ciągu 18 miesięcy od odejścia z klubu zmieni barwy raz jeszcze (do wyższej klasy rozgrywkowej!), to ostatni z klubów pozyskujących musi wyrównać różnicę ekwiwalentu klubowi macierzystemu. Ciut skomplikowane, ale już tłumaczymy!

Sebastian Gołąb odszedł z MKS Polonia do KS Halinów za 0 zł latem 2020 roku. Po półrocznej przygodzie na peryferiach mazowieckiego futbolu zimą 2021 przeszedł do III-ligowej Legionovii. Zgodnie z Uchwałą nr V/88 z dnia 23 maja 2018 roku Zarządu PZPN (art. 1, pkt 7) Legionovia została zobligowana do uregulowania różnicy ekwiwalentu. Oczywiście pomimo upomnień nie uczyniła tego do dzisiaj, a młody „nierozliczony” zawodnik wystąpił w 12 ligowych meczach!

Całej pikanterii dodaje również fakt, że Legionovia złożyła do PZPNu wniosek licencyjny na II ligę zawierający oświadczenie, że nie zalega żadnemu innemu klubowi z jakimikolwiek opłatami!

Czytając uchwałę PZPNu o ekwiwalencie nie można mieć żadnych wątpliwości! Sprawa jest zero-jedynkowa! Legionovia uchyla się od ustawowej opłaty od 1,5 roku, równocześnie wystawiając zawodnika do gry. Nieładnie, oj nieładnie…”