Zalewski pod wrażeniem zaangażowania Michniewicza. „Nie spodziewałem się, że przyleci do Rzymu tylko dla mnie”

Nicola Zalewski udzielił wywiadu TVP Sport. Lewy wahadłowy AS Romy opowiedział m.in. o spotkaniu z Czesławem Michniewiczem i o wpływie Jose Mourinho na jego grę.

Wielki trener dał mu szansę

Nicola Zalewski stał się jednym z ulubieńców Jose Mourinho, odkąd ten dołączył do Giallorossich. Portugalczyk znalazł dla Polaka pozycję na boisku – lewe wahadło. Uznany szkoleniowiec konsekwentnie stawia na 20-latka. Zalewski w rozmowie z TVP Sport opowiedział o szansie od byłego trenera Tottenhamu.

– Powiedział mi, że jak dostanę szansę, to muszę po prostu grać, jak potrafię. Jak mam piłkę, to w sytuacjach jeden na jeden czy w obronie wiedziałem, jak mam się zachowywać. Sztab też mi podpowiada, co mam robić. Grałem swoje i teraz zobaczymy, co czeka mnie dalej – powiedział Nicola Zalewski.

Spotkanie z Michniewiczem

Niedawno doszło do spotkania selekcjonera reprezentacji Polski z Nicolą Zalewskim. Czesław Michniewicz odwiedził 20-latka w Rzymie. Główny zainteresowany nie chciał jednak opowiedzieć o kulisach tej wizyty.

– Mógłbym opowiedzieć o kulisach tego spotkania, ale nie chcę. Czy można spodziewać się mnie na następnym zgrupowaniu pierwszej reprezentacji? Nie wiem, ale czytałem, że trener powiedział, że mnie powoła – stwierdził.

– Nie spodziewałem się, że selekcjoner Michniewicz przyleci tu, do Rzymu, tylko dla mnie, że się spotka ze mną. Wypiliśmy kawę, porozmawialiśmy w centrum miasta 15 minut i pojechałem na trening, a trener do Bartka Bereszyńskiego. Jako człowiek jest super. Teraz zobaczymy, co będzie na zgrupowaniu, jeśli mnie powoła – dodał.

Nicola Zalewski ma na swoim koncie 20 występów w bieżącym sezonie. 20-latek zanotował w tym czasie dwie asysty. Jego umowa z AS Romą obowiązuje do końca czerwca 2025 roku. Portal transfermarkt.de wycenia Polaka na 2,5 mln euro.

Źródło: TVP Sport