Zaktualizowano ranking FIFA! Zmiany w czołówce, awans reprezentacji Polski

FIFA dokonała aktualizacji światowego rankingu piłkarskich reprezentacji. W związku z zakończonymi niedawno Mistrzostwami Świata w zestawieniu doszło do licznych zmian.

Listopad i grudzień upłynęły pod znakiem Mistrzostw Świata. W Katarze przez 4 tygodnie o tytuł mistrzów świata rywalizowało 36 piłkarskich reprezentacji z całego globu. W końcowym rozrachunku najlepsza okazała się reprezentacja Argentyny, która pokonała w finale reprezentację Francji. Z kolei reprezentacja Polski zakończyła swój udział w tegorocznym mundialu na etapie 1/8 finału zmagań.

22 grudnia FIFA zaktualizowała światowy ranking męskich reprezentacji. Do znacznych zmian doszło w czołowej „10” zestawienia. Liderem pozostaje Brazylia. Na podium natomiast wskoczyły Argentyna oraz Francja. Obie reprezentacja zanotowały awans o 1 pozycję. Z 2. na 4. pozycję spadła Belgia. Swoje miejsce utrzymała natomiast Anglia, która dalej jest 5. TOP 10 dopełniają kolejno: Holandia, Chorwacja, Włochy, Portugalia i Hiszpania.

Awans zanotowała także reprezentacja Polski. Do tej pory Biało-Czerwoni zajmowali 26. pozycję w rankingu. W wyniku aktualizacji Polacy awansowali na 22. lokatę.

Ranking FIFA:

1. Brazylia (+/- 0)

2. Argentyna (+1)

3. Francja (+1)

4. Belgia (-2)

5. Anglia (+/- 0)

6. Holandia (+2)

7. Chorwacja (+5)

8. Włochy (-2)

9. Portugalia (+/- 0)

10. Hiszpania (-3)

22. Polska (+4)


źródło: fifa

Michał Budzich