„Z Polaków znany jest tu tylko Robert Lewandowski”. Arabia Saudyjska nie boi się Biało-Czerwonych

 

Szef skautingu Al-Fatehu wypowiedział się na temat nadchodzącego starcia Arabii Saudyjskiej z Polską podczas mundialu. Maciej Gil w rozmowie z Przeglądem Sportowym przyznał, że ten mecz wcale nie musi być łatwy dla Biało-Czerwonych.

Reprezentacja Polski w pierwszym meczu mistrzostw świata zmierzy się z Meksykiem (22.11.). Następnie podopieczni Czesława Michniewicza podejmą Arabię Saudyjską (26.11.). Fazę grupową zakończą starciem z Argentyną (30.11).

Saudyjczycy nie boją się Polaków

Maciej Gil w rozmowie z Przeglądem Sportowym przedstawił swój punkt widzenia na temat drugiego meczu Biało-Czerwonych. Szef skautingu Al-Fatehu uważa, że Saudyjczycy nie boją się reprezentacji Polski.

Koszmarnie wysokie ceny biletów na mecz pożegnalny Artura Boruca [CZYTAJ]

– Losowanie uznano za trudne ze względu na Argentynę i Meksyk. Z Polaków znany jest tu w zasadzie tylko Robert Lewandowski i uważa się, że są w stanie z nami powalczyć. Na pewno nie jest tak, że ktoś tu się nas boi. Oczywiście, będziemy faworytem, ale ja bym Arabii Saudyjskiej nie lekceważył – powiedział Maciej Gil w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

– Kibice w Arabii Saudyjskiej bardzo żyją reprezentacją. Myślę, że tak samo, jak my naszą kadrą. Tym bardziej że ich reprezentacja odniosła sukcesy w eliminacjach, wychodząc z grupy przed Australią i Japonią – dodał skaut, który pracuje w Arabii Saudyjskiej.

Klimat będzie ich atutem

Na korzyść Saudyjczyków wpływa klimat w Katarze. Ekipa z Arabii nie będzie musiała się przyzwyczajać do warunków atmosferycznych w państwie gospodarza mundialu. Maciej Gil twierdzi, że w tym aspekcie Saudyjczycy będą mieli przewagę nad Polakami.

Cracovia ogłosiła transfer za pomocą legendarnej Nokii [WIDEO]

Źródło: Przegląd Sportowy