Xavi z jasną deklaracją na przyszłość. „Chcę być trenerem Barcelony”

Xavi chciałby w przyszłości objąć FC Barcelonę. 41-letni trener Al Sadd zdradził, że szkolenie piłkarzy Dumy Katalonii jest jego największym celem.

Na początek kariery trenerskiej – Katar

Xavi Hernandez zajął się trenowaniem po bogatej karierze w FC Barcelonie i reprezentacji Hiszpanii. Wraz z Al Sadd zdobył m.in. mistrzostwo Kataru. 41-latek nie ukrywa jednak, że jego największym marzeniem jest trenowanie swojego byłego klubu.

– Chcę być trenerem Barcelony. Nigdy tego nie ukrywałem. To mój cel i marzenie. Jestem zadowolony pracy w Al Sadd. Czuję dumę, że tu pracuję. Jeśli jednak nadejdzie oferta, to ją rozważę i podejmę decyzję – powiedział były reprezentant Hiszpanii.

Rozwój kluczową strefą Hiszpana

Hiszpan uważa, że jest trenerem, przy którym rozwinęłoby się wielu utalentowanych zawodników. Xavi przyznał, iż uwielbia obserwować postępy u piłkarzy i zawsze pomagał innym, aby się poprawiali.

– Gdy grałem w Barcelonie i reprezentacji Hiszpanii, to starałem się pomagać innym piłkarzom w robieniu postępów. Teraz cieszę się tym jako trener. Uwielbiam obserwować ewolucję piłkarzy – zakończył.

Źródło: Meczyki.pl, MARCA

Adam Dworak
Obserwuj