Wyjazd Jana Bednarka na zgrupowanie Reprezentacji Polski zagrożony!

Wyjazd Jana Bednarka na nadchodzące zgrupowanie Reprezentacji Polski stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Trener Southampton – Ralph Hasenhüttl – przyznał na konferencji prasowej, że nie pozwoli wyjechać swoim piłkarzom, jeśli będą oni zmuszeni poddać się kwarantannie.

Komplikacje związane z kwarantanną

Ralph Hasenhüttl najprawdopodobniej podąży tą samą ścieżką co Jürgen Klopp. Trener Liverpoolu już wcześniej zapowiedział, że klub nie chce puszczać swoich zawodników na zgrupowania reprezentacji w obawie o przymusową kwarantannę. Na Wyspach obowiązują surowe restrykcje ws. podróżowania. Jeśli ktoś dotrze na Wyspy z kraju znajdującego się na tzw. „czerwonej liście”, zmuszony jest poddać się obowiązkowej kwarantannie.

– Rozumiem potrzeby FA, ale to jest moment, w którym nie możemy zadowolić wszystkich. Musimy przyznać, że zawodnicy są opłacani przez kluby, więc to my musimy być na pierwszym miejscu – wyznał Jürgen Klopp w rozmowie ze Sky Sports.

– Nie możemy po prostu pozwolić chłopcom wyjechać, a po ich powrocie umieścić ich na 10-dniowej kwarantannie w hotelu, to jest po prostu niemożliwe – dodał.

Niepewna sytuacja Jana Bednarka

Stanowisko w tej sprawie zabrał również klubowy trener Jana Bednarka. Hasenhüttl jest podobnego zdania co Klopp i najzwyczajniej w świecie nie jest mu na rękę „wypuszczać’ piłkarzy na zgrupowanie.

– Pomyśl sobie, że wysyłam kogoś na zgrupowanie, a on po powrocie musi odbyć 10-dniową kwarantannę. To absolutny nonsens. Zapomnij o tym – skomentował trener Southampton.

Póki co na „czerwonej liście” nie ma Polski, jednak lista ta jest na bieżąco aktualizowana. Ciężko też sobie wyobrazić, żeby klub jednemu piłkarzowi pozwolił wyjechać na zgrupowanie, a drugiemu nie. Sprawa powinna się rozwiązać w najbliższych dniach, kiedy powołania ogłosi Paulo Sousa.

Michał Budzich