Wraca temat transferu Damiana Kądziora do Lecha Poznań. „Rozmowy już trwają”

 

Przed nami letnie okno transferowe. W związku z tym w mediach ponownie wrócił temat transferu Damiana Kądziora do Lecha Poznań. Zdaniem Sebastiana Staszewskiego rozmowy w sprawie transferu zostały już rozpoczęte.

Temat transferu Damiana Kądziora do Lecha Poznań nie jest obcy polskim kibicom. Przed rokiem 6-krotny reprezentant Polski był bardzo blisko transferu do Kolejorza. Na ostatniej prostej z piłkarza zrezygnował jednak Maciej Skorża. Ówczesny trener Lecha wolał pozyskać skrzydłowych o nieco innym profilu niż Kądzior. Tym samym piłkarz trafił do Piasta Gliwice. Powrót na polskie boiska okazał się udany. W minionym sezonie Ekstraklasy Kądzior zdobył 6 bramek i zanotował 8 asyst.

Piotr Rutkowski o odejściu Skorży, poszukiwaniu trenera i transferach. „Nie byliśmy na to przygotowani” [CZYTAJ]

Kto zastąpi Kamińskiego?

Po sezonie 2021/2022 z Lechem Poznań pożegnał się Jakub Kamiński, który od lipca będzie piłkarzem VfL Wolfsburg. Tym samym w kadrze Kolejorza pojawi się dziura, którą trzeba będzie załatać. Skrzydłowi, którzy w ostatnim sezonie trafili na Bułgarską, czyli Ba Loua oraz Velde, nie spełnili w pełni pokładanych w nich nadziei. Tym samym możemy zakładać, że władze Kolejorza będą chciały wzmocnić pozycję skrzydłowego.

Legendarny trener zgłosił się do Lecha Poznań! W przeszłości prowadził m.in. reprezentację Anglii [CZYTAJ]

Kądzior na celowniku Lecha

Na pomoc może przyjść wspomniany Damian Kądzior. Zdaniem Sebastiana Staszewskiego w Poznaniu wrócił temat transferu 29-letniego skrzydłowego. Sam piłkarz jest zainteresowany grą dla Kolejorza ze względu na możliwość rywalizacji w europejskich pucharach. Rozmowy w sprawie transferu, według doniesień, zostały już rozpoczęte. Obecnie wszystko leży w rękach Piasta Gliwice, który ma podpisany kontrakt z Kądziorem do 30 czerwca 2024 roku.

Michał Budzich