Włoskie media straciły cierpliwość do Piątka. „Pół roku oszukało wszystkich”

Krzysztof Piątek znalazł się ponownie w ogniu krytyki po kolejnym słabym występie w barwach Salernitany. Włoskie media nie zostawiają suchej nitki na Polaku po zremisowanym meczu z Interem (1-1). 

27-latek czeka na gola od pięciu miesięcy. Ostatni raz trafił do siatki w listopadzie ubiegłego roku w spotkaniu z Cremonese (2-2). Od tamtej pory popisuje się wyłącznie nieskutecznością w polu karnym rywali.

Fala krytyki

We Włoszech powoli tracą do Piątka cierpliwość. Tamtejsze media nie przebierają w słowach po remisie Salernitany z Interem (1-1). Polski napastnik spędził na murawie pełne 90 minut, ale nie potrafił pokonać Andre Onany. „La Gazzetta dello Sport” zauważa co prawda, że 27-latek był osamotniony, jednak i tak przyznała mu notę „5”.

– Nie strzelił gola od listopada. Został sam w ataku. Nie mógł ominąć obrońców Interu, choć w drugiej połowie był poszukiwany w ataku – czytamy w uzasadnieniu. 

Dużo mocniej występ Piątka podsumowano na łamach calciomercato.com. Dziennikarze piszą wręcz o „oszustwie”.

– Pół roku w Genui oszukało wszystkich. W pierwszej połowie był osamotniony, ale w grze z Dią oczekiwaliśmy czegoś innego – stwierdzono. 

– Jest przydatny przy obronie wielu piłek i oferuje wsparcie swoim kolegom z drużyny, ale brakuje mu wykończenia przed bramką. Okazuje się niezbędny w mechanizmach zespołowych dzięki swoim ruchom, które otwierają przestrzenie dla kolegów z drużyny – oceniło natomiast tuttomercatoweb.com, przyznając Piątkowi „szóstkę”.