Włoska prasa pochlebnie o Zielińskim. Polak z kolejną asystą w Serie A [WIDEO]

Napoli pokonało na wyjeździe Sampdorię (2:0). Włoska prasa oceniła Piotra Zielińskiego i Bartosza Bereszyńskiego.

Asystował przy pierwszym trafieniu

Piotr Zieliński może uznać niedzielne starcie za udane. Polak zanotował asystę przy pierwszym golu dla Napoli. To już jego siódma w tym sezonie Serie A.

Docenili Zielińskiego

Pomocnik Azzurrich spędził na boisku 75 minut. Według włoskiej prasy Polak zasłużył na noty w pomiędzy 6 a 7 na 10.

– Wyróżniał się w tym meczu. Świetnie obsłużył Fabiana przy pierwszym golu dla Napoli – oceniają Zielińskiego na siódemkę dziennikarze portalu calciomercato.it.

– Jego zagrania są często śmiertelnie niebezpieczne. Daje poczucie, że może zranić za każdym razem, kiedy ma piłkę przy nodze i zmierza w kierunku bramki przeciwnika – twierdzą redaktorzy calcionapoli1926.it, dając Polakowi notę 6.

Dla Piotra Zielińskiego to najlepsza kampania w karierze. Polak zanotował w sezonie 2020/2021 aż 39 występów, w których zdobył 8 bramek i dopisał 9 asyst.

Przeciętny mecz Bereszyńskiego

Sampdoria przegrała, więc to dość oczywiste, że ocena polskiego obrońcy nie będzie zbyt wysoka. Według włoskich dziennikarzy były piłkarz Legii Warszawa zasłużył jednak na notę rzędu szóstki.

– W pierwszej fazie meczu poruszał się harmonijnie z kolegami z linii obrony. Insigne to jednak groźny rywal dla Bereszyńskiego, czasami mu uciekał – argumentuje calciomercato.it.

Bartosz Bereszyński zagrał w bieżącym sezonie w 26 spotkaniach. W jednym z nich zdobył bramkę.

Źródło: WP Sportowe Fakty