Władze FC Barcelony pewne pozostanie Leo Messiego. „On kocha Barcelonę”

Wciąż nie jest pewna klubowa przyszłość Lionela Messiego, któremu wraz z końcem sezonu wygasa kontrakt z FC Barceloną. Hiszpańskie media piszą, że wczorajsza wygrana Barçy w finale Pucharu Hiszpanii może mieć ogromny wpływ na decyzję Argentyńczyka. Sytuację „na gorąco” skomentował prezydent klubu – Joan Laporta.

Po zeszłorocznym blamażu w Lidze Mistrzów przeciwko Bayernowi Monachium (2:8) Leo Messi chciał zmienić klub. Ostatecznie Argentyńczyk został zmuszony przez byłe władze klubu do pozostania w Katalonii. Początkowo wydawało się, że „La Pulga” wyłącznie dogra sezon do końca i pożegna się z „Blaugraną”. Z biegiem czasu pojawiało się coraz więcej czynników przemawiających za pozostaniem legendarnego piłkarza. W marcu wybory prezydenckie wygrał Joan Laporta, który prawdopodobnie przekonał swoim pomysłem na klub Messiego, a do tego obaj panowie mają znakomite relacje.

Leo Messi jak Kamil Stoch?

Leo Messiego porównałbym w pewnym sensie do Kamila Stocha. Obaj są wybitnymi sportowcami, jednymi z najlepszych, a może nawet i najlepszymi w historii swoich dziedzin. Zarówno jeden, jak i drugi chcą wygrywać wszystko, co jest możliwe do wygrania. Gdy przegrywają, to od razu widać na kamerach ich rozgoryczenie i spuszczoną głowę w dół. Z kolei, jeśli wygrywają, to na ich twarzy natychmiastowo pojawia się uśmiech. Na potwierdzenie moich słów zerknijcie na wideo z wczorajszego wieczoru, gdy piłkarze FC Barcelony świętowali zdobycie trofeum.

Radość Messiego

– To niezwykłe uczucie być kapitanem tego klubu, w którym spędziłem całe swoje życie. To niesamowite również móc unieść w górę trofeum. Zasłużyliśmy na chwilę radości – skomentował po meczu Leo Messi.

Komentarz Laporty

Po wygraniu przez Barcelonę Pucharu Hiszpanii głos zabrał również Joan Laporta. Prezydent klubu skomentował „na gorąco” osiągnięcie sukcesu oraz przyszłość Leo Messiego.

– Leo to najlepszy piłkarz na świecie. On kocha Barcelonę. Jestem przekonany, że chce zostać. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby go zatrzymać – skomentował Joan Laporta.

– Naprawdę chcieliśmy wrócić do wygrywania. Zawodnicy potrzebowali takiego sukcesu. Cieszę się z nimi, sztabem i kibicami. Mam nadzieję, że to pierwszy puchar z wielu – dodał.

Michał Budzich