Wiemy, co chce robić Neymar po zakończeniu kariery! Zaskakujący pomysł Brazylijczyka

W ostatnich latach bariera wieku, w którym piłkarz kończy karierę, znacznie się wydłużyła. 5 lutego Neymar skończył 29 lat, więc Brazylijczyk z roku na rok będzie zbliżał się do końca piłkarskiej kariery. Brazylijczyk udzielił wywiadu „CNews”, w którym podzielił się swoimi planami na przyszłość.

Przygoda Neymara z pokerem

Neymar w rozmowie z francuskim „CNews” opowiedział o swojej pasji, którą jest poker. Brazylijczyk zdradził, że pasją zaraził się podczas Mistrzostw Świata w 2014 roku. 29-latek zaczynał swoją przygodę z pokerem od podpatrywania bardziej doświadczonych kolegów.

–  Zacząłem grać w pokera na Mistrzostwach Świata w 2014 roku. Podczas turnieju grało w niego wielu zawodników i skończyło się na tym, że nauczyłem się grać razem z nimi. Początkowo przyglądałem się temu z zewnątrz, ale potem zainteresowałem się pokerem i w ostatnich latach go pokochałem – zdradził Neymar.

Nowe znajmości

Wraz z upływem lat Neymar udoskonalał swoje umiejętności. Obecny piłkarz PSG zdołał poznać André Akkariego, który jest zawodowym graczem Pokera.

– biegiem czasu otrzymałem wiele porad od znajomych. André Akkari był jednym z nich. Bardzo mi pomógł w rozwoju i nauczył wielu rzeczy. Dzięki niemu nauczyłem się być jeszcze bardziej agresywnym graczem – skomentował Neymar.

Chęć brania udziału w turniejach

Neymar wyznał również, że po zakończeniu kariery piłkarskiej, planuje rozpocząć poważną przygodę z Pokerem. 29-latek zamierza brać udział w turniejach na całym świecie.

– Kiedy skończę karierę, to jedną z rzeczy, które zamierzam robić, będzie podróżowanie, aby móc grać w tego typu turniejach. Powiedziałem już Akkariemu, że będziemy udawać się na nie razem, rozmawiałem też z innymi naszymi przyjaciółmi i jest to jedna z rzeczy, które widzę, że będę robił w przyszłości, ponieważ gram od dłuższego czasu i staram się uczyć coraz więcej – zapowiedział 29-latek.

źródło: CNews,
tłumaczenie: transfey.info

Michał Budzich