Wielki transfer Milika coraz bliżej! Gigant dogadany z Marsylią. Wiadomo, ile zapłaci

Saga transferowa związana z Arkadiuszem Milikiem powoli dobiega końca! Według Gianluki Di Marzio Juventus dogadał się z Marsylią w najbliższym czasie oficjalnie ogłosi pozyskanie reprezentanta Polski. Finalnie koszta całej operacji mają być znacznie mniejsze, niż początkowo zakładano. 

Milik nie ma obecnie łatwego życia we Francji. Ostatni ligowy mecz OM z Nantes (2-1) przesiedział w całości na ławce rezerwowych. Nie jest tajemnicą, że klub jest chętny na sprzedanie 28-letniego napastnika. Marsylczycy jakiś czas temu dokonali nawet wyceny piłkarza. Mieli oczekiwać za niego 20 mln euro.

Kolejny wielki transfer Wieczystej? Negocjują z byłą gwiazdą Ekstraklasy! [CZYTAJ]

Finał sagi?

Niemal od początku w grze o Milika znajdował się Juventus. Jak podaje Gianluca Di Marzio Włosi są bardzo zdeterminowani, aby pozyskać doświadczonego snajpera. Dziennikarz poinformował, że strony doszły do porozumienia w sprawie formy transferu.

Tymoteusz Puchacz z nową ofertą transferową. Zgłasza się po niego klub z ligi czeskiej [CZYTAJ]

Milik ma trafić do Turynu w ciągu najbliższych dni na zasadzie wypożyczenia z Marsylii. W umowie między klubami zawarto natomiast opcję wykupu. Kwota odstępnego wyniesie w tym przypadku 10 mln euro. Dodatkowo Juventus zobowiązał się zapłacić 2 mln euro za wypożyczenie. Po zakończeniu sezonu 2022/23 na konto Olympique Marsylii ma trafić kolejne 8 mln.

Nastroje tonuje jednak nieco Matteo Moretto. Włoski dziennikarz przypomina, że priorytetem dla Juventusu nadal jest Memphis Depay. Równolegle trwają więc rozmowy między „Starą Damą” a FC Barceloną w celu pozyskania Holendera. Jeśli nie zakończą się one pozytywnie w ciągu najbliższych dni, to Milik trafi do Turynu.