Wielka kasa dla polskich klubów od FIFA. Legia, Lech i Pogoń zarobią na grze swoich piłkarzy na MŚ

Legia Warszawa, Lech Poznań oraz Pogoń Szczecin otrzymają od FIFA wynagrodzenie z tytułu gry piłkarzy tych klubów na Mistrzostwach Świata. Największa kwota wpłynie na konto klubu ze stolicy naszego kraju.

Kluby piłkarskie mogą liczyć na swego rodzaju premię za grę ich obecnych oraz byłych piłkarzy na Mistrzostwach Świata. FIFA płaci za każdy dzień spędzony przez piłkarza na mundialu. Maksymalna kwota przypadająca na jednego zawodnika może wynieść 370 tysięcy dolarów. Pieniądze otrzymują nie tylko kluby, które obecnie mają swojego przedstawiciela na mundialu, ale także te, dla których dany piłkarzy grający w Katarze występował w dwóch ostatnich sezonach.

Na premię od FIFA mogą liczyć 3 polskie kluby. Są to: Legia Warszawa, Lech Poznań oraz Pogoń Szczecin. Według wyliczeń „sport.tvp.pl” na największy zarobek może liczyć Legia, która ma otrzymać 675 000 dolarów. Zdecydowanie mniej ma otrzymać Lech Poznań (366 700 dolarów). Najmniej zarobi Pogoń, która ma zainkasować 146 700 dolarów.

Na tak wysoką premię dla Legii złożyła się gra trzech piłkarzy. Są nimi: Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenović oraz Josip Juranović. Dwa pierwsi są obecnie piłkarzami Legii. Z kolei Juranović, mimo że jest piłkarzem Celtiku, to i tak zapewni polskiemu klubowi zastrzyk gotówki w wysokości 110 000 dolarów. Wynika to z faktu, że Chorwat grał dla Legii w sezonie 2020/2021.

Podobnie jak w przypadku Legii, dzięki trzem piłkarzom zarobi także Lech Poznań. W Katarze przebywali Michał Skóraś, Jakub Kamiński oraz Robert Gumny. Pierwszy z nich dalej jest piłkarzem Kolejorza. Dwa pozostali opuścili szeregi poznańskiego klubu w ostatnim czasie, jednak wciąż zapewniają swojemu byłemu klubowi zastrzyk gotówki.

Na najmniejszą premię może liczyć Pogoń Szczecin. W Katarze Portowcy mieli jedynie jednego swojego przedstawiciela. Był nim oczywiście Kamil Grosicki.


źródło: sport.tvp.pl

fot. Kacper Polaczyk/Polczyk FOTO

Michał Budzich