Wiadomo, co z urazem Karima Benzemy. Francuz przeszedł badania. Kiedy wróci do gry?

Kibice Realu Madryt mogą odetchnąć z ulgą. Karim Benzema nie uległ poważnej kontuzji i wkrótce powinien wrócić do gry. Jego przerwa ma potrwać maksymalnie dziesięć dni. 

Francuz nie dokończył wczorajszego meczu Ligi Mistrzów z Celtikiem. Benzema zszedł z murawy jeszcze w trakcie pierwszej połowy z grymasem bólu na twarzy. Pierwsze informacje odnośnie kontuzji napastnika były bardzo pesymistyczne.

Kilka dni przerwy

Na szczęście dalsze badania uspokoiły zarówno samego zawodnika, jak i kibiców „Królewskich”. Benzema w środę przeszedł rezonans magnetyczny, który wykazał zapalenie kaletki w prawym kolanie. Najważniejsze jednak jest to, że uszkodzeniu nie uległa łąkotka.

Według informacji podanych przez „AS” Francuz będzie pauzować od siedmiu do dziesięciu dni. Na pewno wykluczy to kapitana Realu z meczu przeciwko Mallorce w La Liga. Pod znakiem zapytania stoi także zaplanowany na 14 września mecz drugiej kolejki Ligi Mistrzów z RB Lipsk. Cztery dni później odbędą się natomiast derby Madrytu, w których Benzema bez problemu powinien już wystąpić.