W ubiegłym roku grał dla ŁKS-u w 1. Lidze. Teraz wybrano go najlepszym pomocnikiem ligi szwedzkiej

Mikkel Rygaard został wybrany najlepszym pomocnikiem sezonu w szwedzkiej Allsvenskan. Wcześniej Duńczyk dał się poznać kibicom w Polsce, bowiem w 2021 roku reprezentował barwy ŁKS-u Łódź. 

Raphinha niezadowolony ze współpracy z Xavim. Czuje się niesprawiedliwie traktowany [CZYTAJ]

Rygaard trafił do Łódzkiego Klubu Sportowego na początku 2021 roku, kiedy wygasła jego umowa z rodzimym FC Nordsjælland. W ekipie „Rycerzy Wiosny” 31-latek spędził zaledwie kilkanaście miesięcy. W tym czasie udało mu się strzelić trzy gole i zaliczyć dwie asysty.

PZPN odniósł się do oskarżeń o korupcję w polskiej piłce. Federacja jest gotowa współpracować z organami ścigania [CZYTAJ]

Tak szybkie rozwiązanie umowy pomiędzy stronami spowodowane było problemami finansowymi ŁKS-u. Łodzianie nie awansowali do Ekstraklasy i nie byli w stanie pokryć kontraktu pomocnika, gdyż w swoim budżecie uwzględnili zyski z umów telewizyjnych, które w ostateczności nie trafiły do klubowej kasy.

Jacek Góralski nie traci nadziei. „Mam 30 lat i wierzę, że jeszcze pojadę na wielki turniej z reprezentacją” [CZYTAJ]

Talent Rygaarda rozbłysnął w Szwecji

Mikael Ishak skomentował swoją decyzję o przedłużeniu kontraktu z Lechem Poznań. „Czuję się tu kochany” [CZYTAJ]

W ubiegły weekend zakończył się sezon w lidze szwedzkiej. Po pierwsze mistrzostwo w swojej historii sięgnął klub BK Häcken. Jednym z architektów sukcesu drużyny z Göteborga był wspominany Rygaard.

„Ta historia będzie mieć ciąg dalszy!” Mikael Ishak przedłużył kontrakt z Lechem Poznań [CZYTAJ]

Na oficjalnej gali Allsvenskan Duńczyk został uhonorowany jako najlepszy pomocnik kampanii 2022. W całej kampanii ligowej Rygaard jedenastokrotnie pokonał bramkarzy rywali, a do tego zanotował cztery ostatnie podania. 31-latek ma w swoim dorobku również przepiękną akcję.

Papszun o relacji z Bońkiem: „Mi nie zależy, żeby te stosunki ocieplać” [CZYTAJ]

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments