UEFA nadal przygląda się Juventusowi. Widmo wykluczenia z europejskich pucharów coraz bardziej realne

Mnożą się problemy Juventusu. „Stara Dama” straciła już 15 punktów, a według informacji „La Repubblica” może jeszcze zostać wyrzucona z europejskich pucharów. UEFA ma rozważać wykluczenie klubu ze swoich rozgrywek na rok. 

W minionym tygodniu Juventus został ukarany odjęciem 15 punktów w Serie A. Kara była efektem nieprawidłowości finansowych, jakich dopuścili się działacze. Do tej pory „Stara Dama” biła się o wygranie ligi, a obecnie walczy o zakończenie sezonu w środku tabeli.

Wykluczenie z europejskich pucharów

Według „La Repubblica” do może być dopiero początek problemów ekipy z Turynu. W przypadku zakwalifikowania się do którychś z rozgrywek organizowanych przez UEFA – i tak może w nich nie zagrać. „Starej Damie” grozi wykluczenie na przynajmniej rok.

To efekt kolejnych nieprawidłowości, jakich doszukała się prokuratura. W związku z tym śledztwo przeciwko turyńczykom prawdopodobnie zostanie przedłużone. Nowe władze Juventusu są w stałym kontakcie z przedstawicielami Serie A, zaś jutro ma się odbyć posiedzenie szefostwa w tej sprawie.

UEFA stosowne kroki podejmie natomiast dopiero po zakończeniu śledztwa. Władze europejskiej federacji chcą poczekać na finalne werdykty, aby dopiero wtedy podjąć decyzję. Już teraz mówi się jednak o wykluczeniu „Starej Damy” na przynajmniej rok.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments