UEFA częściowo zrezygnuje z zasady goli strzelonych na wyjeździe? Możliwa modyfikacja

Wielu kibiców narzeka na zasadę, w myśl której gole strzelone na wyjeździe w meczach pucharowych Ligi Mistrzów liczą się podwójnie. Niebawem UEFA może jednak znieść tę regułę. Zdaniem „The Sun” może to nastąpić nawet w przyszłym sezonie.

Najświeższym przykładem wygranej dzięki bramkom na wyjeździe jest PSG. Francuzi pierwszy mecz z Bawarczykami wygrali (3-2), jednak w rewanżu ulegli im 0-1. Wynik dwumeczu jasno wskazywał remis 3-3, ale w myśl zasady liczonych podwójnie bramek – Paryżanie awansowali do półfinału. Wielu ekspertów i kibiców uważa, że taka reguła jest bez sensu i we wtorek powinniśmy byli oglądać dogrywkę.

Koniec z tym?

„The Sun” jest zdania, że UEFA zaczyna się skłaniać do zmiany przepisów. Jedną ze zmian miałoby być usunięcie zasady o golach na wyjeździe… chociaż nie do końca.

– Jeśli obie drużyny strzeliły taką samą liczbę bramek w obu meczach, ten, który strzelił więcej goli na wyjeździe, kwalifikuje się do następnej rundy – głosi na tę chwilę artykuł dwudziesty przepisów.

Według Anglików organizacja nie chce w pełni zrezygnować z podwójnego liczenia wyjazdowych trafień. W myśl nowelizacji są jednak w stanie z nich zrezygnować w przypadku remisu oraz dogrywki.